Čelsi - Njukasl; Foto: Beta/AP/Ian Walton

Petrović trijumfom u derbiju proslavio Piksijev poziv: Čelsi nadigrao Njukasl u goleadi na “Bridžu”

Đorđe Petrović je ovog ponedeljka dobio prvi poziv u nacionalni tim Srbije, a u večernjim satima igrao je vrlo važan derbi meč Premijer lige. Njegov Čelsi je na “Stamford bridžu” dočekao Njukasl i slavio trijumf rezultatom 3:2 (1:1).

Čelsi je poveo u šestom minutu golom Nikolasa Džeksona, a izjednačio je Aleksander Isak u 43. Novu prednost londonskoj ekipi doneo je Kol Palmer u 58. minutu, a prednost je udvostručio Mihajlo Mudrik u 76. minutu. Konačan rezultat postavio je Džejkob Marfi pogotkom u 90. minutu.

Čelsi sada ima 11 pobeda i 39 bodova na 11. mestu na tabeli. Njukasl je pretrpeo 12. poraz i ima 40 bodova na 10. mestu.