Mlakar Strelac za Sloveniju protiv Jermenije
Slavlje Slovenaca (Foto: Printscreen/Twitter)

Piksi, čuvaj se veterana kog su Slovenci vratili u reprezentaciju posle dve i po godine

Fudbaleri Slovenije savladali su Jermeniju (2:1) u prijateljskoj proveri uoči Evropskog prvenstva u Nemačkoj. Selektor Matjaž Kek izveo je kombinovani sastav, koji se mučio sa nejakim rivalom, pa je legendarni Josip Iličić, povratnik u nacionalni tim, morao da rešava ovu utakmicu s klupe.

Slovenci su poveli preko Mlakara u 11. minutu, ali su se opustili u nastavku, pa je Jermenija izjednačila preko defanzivca Harojana posle kornera u 56. minutu.

Uvidevši da je vrag odneo šalu, Kek je odmah ubacio u igru Iličića, Stojanovića i Elsnika, a posle samo četiri minuta na terenu, 36-godišnji Iličić je maestralno zatresao mrežu Jermena za 2:1. Gosti su u poslednjih pola sata imali dve dobre prilike za remi, ali su se Slovenci odbranili.

Život ga nije mazio

Iličić se vratio u nacionalni tim uoči Evropskog prvenstva posle dve i po godine odsustva, a imao je solidnu sezonu u dresu Maribora sa osam golova i 10 asistencije i to nakon što je pobedio verovatno najveću bolest modernog doba – depresiju, vratio se na teren i uspeo da se izbori za EURO.

A život ga nije mazio, otac mu je ubijen kada je imao samo godinu dana, pa je sa majkom iz Prijedora otišao u Sloveniju, zatim je došlo i navodno neverstvo supruge koja je bila kap koja je prelila čašu.

Potonuo je bivši ljubimac navijača Atalante i poptuno bio nestao iz javnog života neko vreme, ali se na kraju ipak desilo čudo i renesansa u “Ljudskom vrtu”.

Slovenci će do starta Evropskog prvenstva odgirati još jedan prijateljski meč i to sa Bugarskom 8. juna takođe u Ljubljani. Prvi meč u Nemačkoj puleni Matjaža Keka igraju 16. juna protiv Danske od 18 časova.