Srđan Babić, Printscreen: X/@RPLNews_eng

Piksi ga vratio na spisak, a on daje golove i svojima i protivnicima: Babić “dvostruki” strelac

Srđan Babić, koji je naknadno vraćen na spisak reprezentacije Srbije, posle otkazivanja Matije Nastasića, bio je centralna figura revanša četvrtfinala ruskog Kupa. Njegov Spartak iz Moskve je pobedio Orenburg 3:1 i plasirao se u polufinale.

Oni su uspeli da nadoknade poraz od 1:0 iz prvog meča upravo zahvaljujući pogotku srpskog reprezentativca.

Babić se tako iskupio za autogol koji je postigao u 10. minutu. Maler je to bio za štopera Spartaka koji je želeo da izblokira šut, ali ga je lopta udarila u glavu i otišla u mrežu njegovog tima.

Ipak, Moskovljani su do poluvremena izjednačili preko Soboljeva, a potom u drugom poluvremenu za 3 minuta potpuno preokrenuli. Prvo je Zinkovskij u 65. minutu doneo 2:2 u ukupno skoru, a u 68. minutu Babić pogađa za 3:1 (odnosno ukupnih 3:2).

Sjajno je reagovao srpski fudbaler, u maniru napadača, a ne defanzivca. Lopta je posle kornera stigla do njega, on je primio na grudi i potom nogom prosledio u mrežu.

Spartka u polufinalu igra protiv šampiona, Zenita, dok su drugi polufinalni par Baltika i CSKA iz Moskve.