Dejan Joveljić, Printscreen: Apple TV

Piksi, nije ta Amerika preko sveta: Joveljić 3 gola u 3 meča, spasio Galaksi iako je promašio penal

Dejan Joveljić briljira na početku MLS sezone. U prva tri kola dao je tri gola, na svakoj utakmici po jedan. I to je svaki bio za spas Los Anđeles Galaksija. Ove večeri je ponovo spasio svoj tim pogotkom u 81. minutu za 2:2 protiv Nešvila.

Na najbolji način se iskupio za promašeni penal u 18. minutu.

Podsećamo da je na samom startu doneo “galaktikosima” bod protiv Mesijevog Intera iz Majamija. Potom je u narednom meču dao gol i asistirao u pobedi nad San Hozeom.

Nema sumnje da bi selektor Srbije, Dragan Stojković Piksi, morao da pogleda ka toj Americi, bez obzira na to što je konkurencija u napadu paklena.

Joveljić nije dobio poziv u reprezentaciju još od meča protiv Bugarske u Razgradu u junu prošle godine. Tada je bio iznuđeno rešenje jer Piksi nije mogao da računa ni na Mitrovića, ni na Vlahovića, ni na Jovića. Zbog toga je Joveljić bio pozvan i dobio priliku u 81. minutu kad je Bugarska vodila. Srbija je remizirala 1:1 u tom meču.