Bochum's Takuma Asano celebrates after scoring during the German Bundesliga soccer match between VfL Bochum and FC Bayern Munich in Bochum, Germany, Sunday, Feb. 18, 2024. (AP Photo/Martin Meissner)
Takuma Asano slavi gol protiv Bajerna, Foto: Beta/AP Photo/Martin Meissner

Piksi video Bajernov čemer i jad: Gledao Mašovića, ali nije Pavlovića! Asano odlučio titulu u Nemačkoj

Kako stvari sada stoje Bundesliga će dobiti novog šampiona. Bajern je doživeo novi poraz, drugi uzastopni u prvenstvu, a treći u svim takmičenjima. Bavarci su izgubili od Bohuma 3:2 i sada zaostaju čak 8 bodova za Bajerom iz Leverkuzena.

Posle debakla u direktnom duelu sa “aspirndžijama”, pa poraza od Lacija u Ligi šampiona, čini se da je tim našeg Erhana Mašovića potpisao definitivnu kapitulaciju Bajernu u odbrani titule, ali i otkaz Tomasu Tuhelu. Teško da će preživeti na klupi tima iz Minhena posle ovog rezultata.

A dobro je počelo po njegov tim kada je Musijala u 14. minutu zatresao mrežu. Iz drugog šuta je uspeo da savlada golmana Bohuma.

Mogao je Bajern do 2:0 samo nekoliko minuta kasnije, ali Hari Kejn (koga očigledno prati ozbiljno prokletstvo sa trofejima) je upropastio savršeni pas koji je dobio od Musijale. Bio je 1 na 1 sa golmanom i zapucao je loptu daleko preko gola.

I kako to obično bude kada umesto da već u prvih dvadesetak minuta ili pola sata rešite utakmicu, stigne vas kazna. Egzekutor je bio Takuma Asano, nekadašnji fudbaler Partizana. Oduzeta lopta na sredini terena i brza kontra koju je završio golom Japanac.

Upamekano opet dželat sopstvene ekipe

Počela je polako da ulagi voda u uši gostima iz Bavarske što je kulminiralo u 44. minutu. Keven Šloterbek, manje poznati brat igrača Borusije Dortmund, je maltene neometan ostao na petercu kod kornera i glavom posleo loptu iza leđa Nojera.

Dajot Upamekano, koji je i protiv Lacija bio označen kao najveći krivac za poraz, ponovo je “zablistao” i gurnuo Bajern u provaliju. Uprkost tome što je ostao na klupi na početku, morao je da uđe kada se povredio Mazraui.

Dobio je najpre jedan žuti karton, a onda u 78. minutu skrivio penal i dobio drugi žuti, pa su Bavarci ostali i sa 10 igrača na terenu. Najstrožu kaznu za Bohum je izveo Šteger za velikih 3:1.

Bavarci su morali da krenu na sve ili ništa u preostalom vremenu i da pokušaju da makar izbegnu poraz. Bili su na pola puta dotle kad je Kejn u 87. minutu smanjio na 3:2. Imali su dovoljno vremena za treći gol jer je sudija produžio meč za 8 minuta.

Ipak, 2 prilike koje su imali u nadoknadi nisu uspeli da pretvore u pogodak. Tako da bi to bilo to.

Piksi na tribinama, da li se sreo sa Pavlovićem?

Svu tugu, čemer i jad, prethodnih više od decenije apsolutnog vladara nemačkog fudbala sa tribina je posmatrao i selektor Srbije, Dragan Stojković Piksi.

Srpski selektor prisustvovao je ovom susretu i na delu video povremenog reprezentativca Erhana Mašovića koji je odigrao čitav meč za Bohum.

Ipak, Piksi nije uspeo da vidi na delu i jednog potencijalnog reprezentativca, Aleksandra Pavlovića (19), oko koga traje borba između Srbije i Nemačke.

Biser koji je eksplodirao u timu Bajerna ove sezone, nakon što je u prethodna 2 meča Bundeslige postigao 2 gola za Bavarce, danas se nije našao u protokolu za ovu utakmicu. Razlog je povreda kuka.

Svakako, to ne znači da nije došlo do susreta između njega i njegove porodice sa Stojkovićem. Nema sumnje da je srpski selektor sigurno iskoristio ovaj boravak u Nemačkoj kako bi razgovarao s njima i pokušao da ubedi sve da bi Pavlović ipak trebalo da odabere da igra za reprezentaciju Srbije.