Strahinja Pavlović

Piksijev Orao postigao gol, ali džabe: Prekinuta je desetogodišnja dominacija “bikova”

Posle desetogodišnje dominacije Salcburga, koji je od 2014. godine osvajao titule u Austriji, danas je tu dominaciju prekinula ekipa Šturma iz Graca.

Dosadašnji šampion Salcburg je ostvario ubedljivu pobedu na svom terenu nad timom LASK-a, bilo je 7:1 za domaće.

Piksijev “orao” Strahinja Pavlović postigao je gol u 36. minutu na asistenciju Sučića. Ovo je bio treći gol za domaće u prvom delu igre, za 3:1 u tom trenutku što je bio i krajnji rezultat prvog poluvremena.

U nastavku još četiri gola Salcburga za konačnih 7:1, a u poslednjih petnaestak minuta su za pobedničku ekipu zaigrali i Aleksa Terzić i Petar Ratkov.

Novi šampion, Šturm je na svom terenu savladao ekipu Klagenfurta sa 2:0, a odlučujuću pobedu u trci za titulu doneli su mu Vitrih u 69. i Kamara u 90. minutu meča.

Ovakav rasplet u Austriji znači da će Salcburg kao vicešampion Austrije biti jedan od potencijalnih rivala Partizana u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, uz Slaviju iz Praga, Dinamo Kijev i Fenerbahče.