Torino's Ivan Ilic during the Serie A soccer match between Hellas Verona and Torino at the Marcantonio Bentegodi Stadium, Italy, Sunday, May 12, 2024. (Paola Garbuio/LaPresse via AP)
Ivan Ilić je dao gol za Torino protiv Milana, Foto: Beta/Paola Garbuio/LaPresse via AP

Piksijev Orao sa spiska za EURO dao prvi gol u 2024. I to na neuobičajeni način za njega

“Srpski derbi” u Seriji A između Torina i Milana trenutno pripada domaćinu koji na poluvremenu vodi 2:0. A jedan od golova je postigao reprezentativac Srbije Ivan Ilić.

Trojica igrača sa šireg spiska Dragana Stojkovića Piksija za Evropsko prvenstvo nalaze se na terenu u ovom meču. Na jednoj strani su golman Vanja Milinković Savić i vezista Ilić, a na drugoj je starter napadač Luka Jović.

I fenomenalno igra mladi vezista “bikova” koji je postigao svoj prvi pogodak u 2024. godini. I to na neuobičajeni način za njega – glavom.

Skroz su zaboravili na Srbina u svom šesnaestercu defanzivni Milana, potpuno je bio sam i dočekao centaršut strelca prvog gola, Duvana Zapate, a onda precizno šutirao glavom i savladao Sportijela.

Sa druge strane, Luka Jović u prvih 45 minuta nije uspeo da uputi nijedan šut ka golu koji čuva Vanja Milinković Savić.