Brentford's Ethan Pinnock, second left, scores his side's opening goal during the English Premier League soccer match between Chelsea and Brentford at Stamford Bridge stadium in London, Saturday, Oct. 28, 2023. (AP Photo/Ian Walton)
Itan Pinok postiže gol protiv Čelsija, Foto: Beta/AP Photo/Ian Walton

Pinok uhvatio Čelsijevu odbranu u “zimskom snu” i vratio ih u realnost: “Plavci” moguće oštećeni za penal

Ne ide Čelsiju, pa ne ide, i tako je od odlaska Romana Abramoviča iz kluba. Kao da se neko prokletstvo nadvilo nad “Stamford bridžom” nakon što je kontroverzni biznismen prodao klub. U to smo se uverili i danas, kada je doživljen još jedan šamar u Premijer ligi, ovog puta od Brentforda 0:2.

Taman su vezali 2 pobede i potom odigrali nerešeno s Arsenalom te tako dali nadu navijačima u bolja vremena, kad ono prizemljenje.

U neprijatnu realnost ih je vratio Itan Pinok golom koji je doneo pobedu gostima u 58. minutu. Velikog udela u tome su imali i defanzivci “plavaca”, pre svih Silva i Madueke koji su “zaspali” dopustili Pinoku da im dođe s leđa da gol. Pogledajte OVDE.

Pobedu je pečatirao Embeuma u 6. minutu sudijske nadoknade. Tako je Brentford postao prvi tim u istoriji koji je sva tri meča protiv Čelsija na “Stamford bridžu” dobio.

Da budemo iskreni, čini se da su možda domaćini i oštećeni za penal u 24. minutu kada je Sterling odgurnut s leđa u petercu Brentforda. Taj trenutak pogledajte OVDE.

Poketino nije imao i mnogo igrača na raspolaganju poput standardnih Mudrika, Fernandeza, Enkunkua, Čalobe, Čilvela… Ipak, to nije opravdanje za samo 12 bodova u 10 kola.

Kvote za sve mečeve Premijer lige pogledajte OVDE.