Pivo se hladi, sprema se žurka! Alonsovi nepobedivi slavili i u Frajburgu (VIDEO)

Bajer Leverkuzen je nastavio sa nizom pobeda u Bundesligi. Popularni “Farmaceuti” su zabeležili 26. vezanu utakmicu bez poraza i to na gostujućem terenu gde su slavili protiv Frajburga sa 3:2.

U prvom poluvremenu viđena su čak tri gola, vodeći za goste već u drugom minutu dao je Florijan Virc. Potom je u desetom na asistenciju Helera pogodio Japanac Doan za 1:1. Bajer je do poluvremena još jednom pogodio mrežu domaćih, a precizan je bio Čeh Adam Hložek u 40. minutu.

Drugo poluvreme krenulo je ponovo dobro za goste pošto su do osetnije prednosti od 3:1 došli u 53. kada je gol postigao Patrik Šik. Do kraja viđeni su napadi Frajburga od kojih je jedan i rezultirao pogotkom i to onaj Janika Kejtela u 79. za konačnih 3:2.

Leverkuzen je ovom pobedom produžio nestvarni niz uspeha. Alonsov tim je poslednji put poražen 27. maja 2023. godine, a od tog trenutka beleže sjajne rezultate sa Špancem na klupi.

Trenutno beže Bajernu čak 10 bodova, te je gotovo završena borba za titulu. Teoretski im treba još pet pobeda za “salataru”.

Borusija rutinski pobedila Ajntraht

Fudbaleri Borusije pobedili su u Dortmundu ekipu Ajntrahta sa 3:1 u poslednjem meču 26. kola.

Golove za domaćina postigli su Karim Adejemi u 33, Mats Humels u 81. i Emre Džan u trećem minutu nadoknade vremena iz penala. Jedini strelac za Ajntraht bio je Mario Gece u 13. minutu.

Borusija se trenutno nalazi na četvrtom mestu na tabeli Bundeslige sa 50 bodova, a u narednom kolu gostovaće Bajernu u Minhenu.

Ajntraht zauzima šesto mesto na tabeli sa 40 bodova, a u narednom kolu dočekaće Union iz Berlina.