šeik Totenhem
Slavlje Pevaca (Foto: Beta/AP Photo/Alberto Pezzali)

Pobeda Pevaca koja se čekala pet godina u senci sudijske krađe: Hrabri Liverpul nije izdržao s devetoricom (VIDEO)

Fudbaleri Totenhema pobedili su Liverpul sa 2:1 u kontroverznom derbiju sedmog kola Premijer lige. Golove za Pevce dali su Son u 36. i Matip (autogol) u 96, dok je strelac za goste bio Gakpo u 45. minutu.

Bilo je golova, ali će meć ostati upamćen po verovatno najgorem suđenju jedne grupe arbitara u poslednjih nekoliko sezona u Premijer ligi. S pravom Engleze ne bije dobar glas kad su sudije u pitanju, a večerašnja trojka predvođena Sajmonom Huperom to potvrđuje.

On je u 26. minutu isključio vezistu Liverpula Kertisa Džonsa koji je nespretno i nesrećno otvorenim đonom, nakon što mu je stopalo proklizalo po lopti, nagazio Bisumu.

Liverpul oštećen?

Frka je počela u 34. minutu kada je glavni sudija poništio pogodak Luisa Dijaza zbog ofsajda. Snimak je pokazao da Dijaz nije bio ispred poslednjeg štopera Totenhema Van de Vena kojem je ostala ispružena noga.

Uprkos VAR-u, javnost nije dobila na uvid linije i snimak koji potvrđuje da li je zaista bilo nedozvoljene pozicije i odluka je donesena posle svega nekoliko sekundi da ofsajd ostaje.

Praktično u narednom napadu, Hjon Min Son je postigao vodeći pogodak za Totenhem kada je Rišarlison izbegao ofsajd, a Van Dajk zakasnio da izađe i napravi zamku.

Uprkos tome što je Liverpul imao igrača manje, nisu rešili da se zatvore već su kreirali u nekoliko dobrih napada, a to im se isplatilo u četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena kada je Van Dajk glavom spustio loptu za zemljaka Kodija Gakpa koji je iz okreta matirao Vikarija za 1:1.

Malerozni Žota

Tom prilikom, Holanđanin se povredio, pa ga je na startu drugog poluvremena zamenio Diogo Žota. Portugalac je na terenu proveo samo 25 minuta jer je i on bio isključen. Dobio je dva žuta za minut, mada je pitanje da li je zaista sapleo Udogija kod prvog ili se Nigerijac sam spotakao.

Malerozni Matip

Držali su se gosti do poslednjih trenutaka meča. A onda jednostavno nisu imali ni sreće, što se ispostavilo u šestom minutu nadoknade, kada je Žoel Matip posle centaršuta zakucao loptu u mrežu Alisona za autogol i veliko slavlje domaćina.

Ovo je prva pobeda Pevaca nad Liverpulom u Londonu posle pet godina. Ipak, dugo će se o njoj raspravljati jer je opšti utisak da je velikan sa Enfilda žestoko oštećen.