England's Joel Ndala, right, battles for the ball against Uzbekistan's Azizbek Tulkunbekov during their FIFA U-17 World Cup round of 16 soccer match at Jakarta International Stadium in Jakarta, Indonesia, Wednesday, Nov. 22, 2023. (AP Photo/Dita Alangkara)
(Foto: Beta/AP Photo/Dita Alangkara)

Početak kraja engleske dominacije: Kadeti Albiona ispali sa Mundijala od autsajdera

Engleska, jedna od najvećih fudbalskih sila kada su u pitanju mlađe kategorije u poslednjih deset godina, počela je da se suočava sa neuspesima na velikim takmičenjima.

Kadetska selekcija Gordog Albiona eliminisana je na Svetskom prvenstvu za igrače do 17 godina od strane Uzbekistana koji je slavio sa 2:1.

Radi se o meču osmine finala na Mundijalu koji se održava u Džakarti, a oko 7.000 gledalaca u prestonici Idonezije videlo je šokantan trijumf ekipe iz nekadašnje SSSR.

Senzaciju je nagovestio napadač Uzbekistana Saidov pogotkom već u četvrtom minutu, ali je do odlaska na odmor krilni napadač Džoel Ndala iz Mančester sitija poravnao na 1:1 u 35. minutu.

Uprkos terenskoj nadmoći mladih Engleza tokom celog meča, Uzbekistanci su svoju šansu dočekali u 67. minutu kada je Mizraev postavio konačnih 2:1.

Izabranici selektora Rajana Gerija su pokušali u finišu da dođu do gola i produžetaka, ali ih je u tome sprečio selektor Uzbekistana Rahmatulajev, koji je isključen u 100. minutu jer je u jeku inicijative Engleza ispucao loptu na tribine.

Možda nije pošteno, ali cilj opravdava sredstvo.