Albert Gudmundson postiže sjajan gol iz slobodnog udarca, Printscreen: Streamin.me

“Podvala” iz slobodnjaka dostojna najvećih fudbalskih genija: Bolonja na “prevaru” Islanđanina odgovorila golom u 95.

Meč između Bolonje i Đenove na “Renato D’Alari” završen je bez pobednika, 1:1 i to golom koji je pao u sudijskoj nadoknadi.

Posle fantastičnih skoro 2 meseca i serije pobeda i nepobedivosti još od početka novembra, ekipa Tijaga Mote je počela da posustaje.

Petoplasirani tim na tabeli Serije A posle poraza u prošlom kolu sad je na svom terenu odigrao samo nerešeno. I to protiv ekipe koja je od kraja oktobra upisala samo 2 pobede. Ipak, čini se da se Đenova diže, bez poraza su 4 uzastopna meča.

Strelac vodećeg pogotka je bio ko drugi nego fantastični golgeter Albert Gudmundson. I to na kakav način je postigao jedini gol na meču.

Igrao se 20. minut kada je dosuđen slobodan udarac iskosa kod šesnaesterca domaćih. I dok su svi očekivali centaršut ili neko ubacivanje na peterac, Islanđanin je smislio “podvalu”. Gađao je direktno u gol, lopta je išla poluvisoko, nikog nije dokačila, a golmana prevarila u proceni.

I bili su nadomak osvajanja nova tri boda gosti uprkos brojnim atacima domaćih. Ali nisu izdržali do kraja.

Bio je peti minut posle isteka 90 kada su izveli korner. Prvu šansu nisu iskoristili, ali je Salemahers vratio loptu u peterac gde je na pravom mestu bio De Silvestri i zakucao je u mrežu za izjednačenje.