MARKO DMITROVIC golman i NEMANJA GUDELJ fudbaleri reprezentacije Srbije na treningu tokom FIFA Svetskog prvenstva 2022 u trening centru Al Arabi, Doha, 27.11.2022. godine Foto: Marko Metlas Fudbal, Srbija, Trening
Dmitrović i Gudelj (Foto: MN press)

Pogledajte akciju večeri u Ligi šampiona koju je “upropastio” Srbin (VIDEO)

Sevilja i Lans su remizirali (1:1) u zanimljivom meču prvog kola grupne faze Lige šampiona. Srpski reprezentativac Nemanja Gudelj i golman Marko Dmitrović bili su starteri za domaći tim, a nekadašnji reprezentativni čuvar mreže završio je meč sa dve odbrane na kontu.

Jedna od njih usledila je posle možda najlepše akcije cele večeri u elitnom takmičenju, kada su igrači francuskog vicešampiona izmenjali preko 15 dodavanja i tečnim fudbalom stigli do gola Sevilje.

Jedino što nisu računali je da je Dmitrović skoncentrisan, pa je vrsnom intervencijom na šut iskusnog Gilavogija sprečio verovatno trijumf gostiju pošto se igrao 77. minut u datom trenutku.

Inače, oba gola na ovom meču pala su u prvih 45 minuta Poveli su domaćini pogotkom Lukasa Okamposa na asistenciju Ivana Rakitića u devetom, a izjednačio je Anđelo Fulgini u 24. minutu.

U sledećem kolu Sevilja gostuje u Ajndhovenu protiv PSV-a (3. oktobra).