“Poker” Ajaksa, slavlje Matića: Markovićev Plzenj šokirao bundesligaša, Lazetić doživeo epsku tragediju

Kompletirano je prvo kolo Lige Evrope, a pojedini rezultati bili su poprilično šokantni i malo ko ih je očekivao. Na primer, Fudbaleri Ajaksa su imali blistavo veče i ubedljivo savladali Bešiktaš sa 4:0 na domaćem terenu,.

“Kopljanici” su do prednosti došli u 31. minutu, kada se u se upisao Kian Fic-Džim. Pokupio je odbijenu loptu u šesnaestercu i savladao Merta Gunoka. U 51. minutu se upisao Mika Gots na asistenciju Bertranda Traorea.

Samo tri minut akasnije Kenet Tejlor je posle dodavanja Brajan Brobija povisio rezultat na 3:0. Tačku na meč je stavio Mika Gots u 73. minutu, kada je pogodio za 4:0.

Marković sa Plzenjom šokirao Ajntraht

Ako ste, kao potpisnik ovih redova, čekali “keca” na Ajntraht, onda ove večeri proklinjete sreću i sve što postoji u Frankfurtu. Jer, bundesligaš je vodio sa 3:1, ali na kraju nije uspeo da slavi protiv Viktorije Plzenj za koju je ceo meč odigrao donedavni kapiten Partizana Svetozar Marković.

Na kraju je u Nemačkoj bilo 3:3 (1:1). U prvom poluvremenu je Ekitike pogodio u 38, ali je u 41. minutu Šulc izjednačio, taman pred pauzu.

Dina Ebimbe je najavio u 62. minutu pobedu tima iz Frankfurta, a potvrda je, barem je tako delovalo, stigla samo pet minuta kasnije, kada je Kristensen uspeo da se upiše u strelce. No, Prins Kvabena Adu je dao nadu gostima iz Češke u 86. minutu, da bi Vaclav Jemelka u trećem minutu nadoknade doneo bod gostima. I srušio tiket nekima…

Derbi u Rimu bez pobednika, Matić slavi

Fudbaleri Rome i Atletik Bilbaa su u Rimu odigrali nerešeno 1:1, u meču u kom je ceo meč na golu “vučice” proveo Mile Svilar.

Povela je Roma golom Artema Dovbika u 32. minutu, ali je izjednačenje Atletiku doneo Aitor Paredes pogotkom u 85. minutu.

Fudbaleri Liona pobedili su na svom terenu Olimpijakos 2:0. Srpski vezista odigrao je veoma dobar meč i bio na terenu do sredine drugog poluvremena, taman kada je slomljen otpor Pirejaca.

Strelci za Lion bili su prvo Rajan Šerki u 65. i Said Benrahma u 71. minutu za krajnjih 2:0, ali je domaći tim zaista tokom celog susreta dominirao, stvarao šanse i apsolutno zaslužio uvodnu “trojku”.

Lazetić će imati noćne more

Fudbaleri Brage pobedili su Makabi iz Tel Aviva posle preokreta rezultatom 2:1, iako je tim Žarka Lazetića vodio više od sat vremena u popularnom “kamenolomu.

Osher Davida je doneo prednost gostima u 30. minutu i sve do samog finiša je izgledalo da će Lazetić sa svojim timom prirediti veliku senzaciju. Međutim, u samoj završnici se sve preokrenulo.

Prvo je u 88. minutu Bruma iskoristio nepažnju odbrane Makabija, koju je činio i srpski štoper Nemanja Stojić. Doneo je 1:1, a onda u nadoknadi su prštale šanse na obe strane. Dve za domaće, ali i prečka na drugoj strani Makabija.

Da bi na kraju domaći dobili penal nakon igranja rukom Šloma, a siguran sa bele tačke bio je spomenuti Bruma u petom minutu nadoknade. Makabi je nakon toga stigao da dobije i dva crvena kartona. Isključenje su zaradili Kanikovski i Asante.

Rumunski FCSB je ubedljivo slavio u Bukureštu protiv letonskog RFS-a – 4:1. Birligea je doneo vođstvo domaćima u osmom, ali je već u 23. minutu Lipušček vratio RFS u život.

Do pauze Stefanesku je pogodio u 32. minutu, da bi Olaru, golovima u 58. i 69. minutu, postavio konačan rezultat.

Početak u Londonu kasnio pola sata

Početak utakmice između fudbalera Totenhema i Karabaga kasnio je 35 minuta, zbog problema koji je azerbejdžanski tim imao na putu do stadiona.

– Početak današnje utakmice pomeren je zbog ozbiljnih problema u transportu – stoji na sajtu Totenhema.

Utakmica je planirana da počne u 21.00 na stadionu Totenhema u Londonu, ali je UEFA odlučila da početak utakmice pomeri zbog kašnjenja gostujućeg tima.