Poketina
U problemu: Maurisio Poketino (Foto: Beta /AP Photo/Kin Cheung)

Poketino neće preživeti ovaj ujed Vukova! Junajted zgromio “čekićare ” uz prozivke za siledžiju

Nedeljni popodnevni program u Premijer ligi doneo je dosta golova, a najviše na Stamford Bridžu gde su Vulvsi šokirali Plavce kao gosti, pobedili sa 4:2 i verovatno “spakovali otkaz” treneru Čelsija Maurisiju Poketinu.

Srpski golman Đorđe Petrović je čak četiri puta vadio loptu iz mreže, a u dva navrata matirali su ga njegovi saigrači u prvom poluvremenu – Tijago Silva (gol pripisan Kunji) i Disasi kojem je pripisan autogol.

Sve što je Čelsi dobro uradio na ovom meču bio je vodeći gol Kola Palmera, inače deseti u sezoni za mladu zvezdu engelskog fudbala i jedinu svetlu tačku u ovom “razvaljenom” timu Čelsija.

U drugom poluvremenu Plavce je dotukao Kunja koji je zabeležio het-trik pogocima 63. i 82. minutu.

Tijago Silva je u 86. dao utešni za 4:2, a sa tribina Stamford Bridža se zaorilo “You are getting sacked in the morning” – jasna poruka Poketinu da je došao kraj.

Čelsi je posle ovog poraza čak 11. na tabeli što je nedopustivo s obzirom na ulaganja, dok ih je Vulverhempton pretekao i zauzima poziciju broj 10.

Prozivke za siledžiju iz Vest Hema

Mančester junajted je na godišnjicu Minhenske tragedije (obeležena danas, inače se desila 6. februara) bio siguran protiv Vest Hema – 3:0 (1:0).

Danac Hojlund je u 23. minutu doneo vođstvo domaćinu i postigao gol na svoj 21. rođendan, da bi u nastavku utakmice Argentinac Alehandro Garnačo u 49. i 84. minutu potvrdio drugi vezani trijumf ekipe Erika ten Haga.

Hojlund Garnačo Mančester junajted
Hojlund i Garnačo (Foto: Beta /AP Photo/Dave Thompson)

Navijači Junajteda prozivali su štopera gostiju Kurta Zumu, osvedočenog mučitelja mačaka. Prilikom udarca koji je zadobio u jednom duelu u glavu skandiarli su mu: “Sada znaš kako je mački”.

Fudbaleri Bornmuta i Notingem Foresta odigrali su nerešeno (1:1) na “Vitalitiju”, a golove su postigli Džastin Klajvert u 5. i Kalum Hadson-Odoi u 45. minutu.