Printscreen: Bein Sport 1

Ponovo Joooviiiić! Luka spasio Milan u 91. Simić igrao poluvreme: Tragikomični gol poklonio Fiorentini pobedu

Luka Jović je spasilac Milana! Ponovo! Srpski reprezentativac je u decembru postao pravi džoker Stefana Piolija i opet je izvukao svoj tim. “Rosoneri” su se spasili poraza u Salernitani pogotkom Jovića u 91. minutu – 2:2.

Posle očajnih prva 4 meseca centarfor iz Bijeljine je eksplodirao u decembru. Postigao je 3 gola u svim takmičenjima i svaki je bio na neki način za spasavanje Milana.

Poveli su gosti sa severa Italije preko Fikaja Tomorija u 17. minutu. Nastavili su potom sa napadima i ređale su se šanse pred golom Kostila, ali nisu ih koristili Pulišić, Leao, Žiru i ostali. A kad propustiš to, onda te stigne kazna.

Nju su sprovela dvojica veterana svetskog fudbala. Antonio Kandreva je asistirao, a Federiko Facio je pogodio za izjednačenje pred sam odlazak na 15-minutni odmor.

Kandreva, kao bivši igrač Intera, bio je posebno inspirisan na ovom meču i to je i pokazao kada je u 63. minutu doneo potpuni preokret.

Pioli je videvši da se stvari loše odvijaju ubacio na teren Luku Jovića umesto Pulišića i to mu se isplatilo. Srpski reprezentativac je jedini iz ekipe koji je ulazio u šanse. Imao je u 80. i nekom minutu idealnu priliku da već tada zatrese mrežu.

Neverovatno je kako je golman odbranio najpre njegov udarac glavom, a odmah u nastavku i nogom sa manje od 5 metara. Ipak, za svoj trud je nagrađen nešto kasnije. Žiru mu je spustio loptu glavom, a Jović u maniru pravog golgetera uhvatio volej i sproveo loptu u mrežu.

Jan Karlo Simić, veliki biser i nada srpskog fudbala, ponovo je dobio priliku da igra. Ovog puta je ušao na početku drugog poluvremena umesto Kjaera. Podsećamo da je u prošlom kolu dao gol.

Neviđena glupost golmana poklonila Fiorentini pobedu

Fiorentina je u finišu 2023. zaigrala daleko bolje i to ju je dovelo do četvrtog mesta na tabeli. “Viola” je pobedila u gostima Moncu 1:0.

Jedini gol na meču je postigao Beltran, ali kako?! Pa tako što mu ga je poklonio golman Di Gregorio, mada odgovornost snose i štoperi.

Gotovo je neverovatno šta su uradili u 7. minutu. Narodski rečeno “čačkali su mečku” i to im se obilo o glavu. Na malom prostoru u svom šesnaestercu su se dodavali sa svojim čuvarom mreže i to samo na par metara od Beltrana. I naravno, desila se greška.

Beltran je presekao pas i čak nije morao da šutne loptu, već je dovoljno bilo što je zakačio da ona ode u nebranjenu mrežu. (VIDI OVDE)

Hrvat upropastio Sasuolo

Šta se dešava sa igračima Sasuola nakon što prvi stignu do vođstva?! To je sigurno pitanje koje postavljaju sebi navijači, kao i zašto prave toliko gluposti. Po drugi put u poslednje 3 utakmice im se dogodilo da povedu i onda izgube 2:1 i to golom u samoj završnici.

Ovog puta je srećni tim sa suprotne strane bila Đenova koja je bila četiri utakmice bez pobede.

A počelo je sjajno za domaće, kada je Laurenti fantastično istrčao kontranapad i potom nesebično poslužio Pinamontija za 1:0. (VIDI OVDE)

Ali u drugom poluvremenu stupa na scenu hrvatski reprezentativac, Martin Erlić. Štoper Sasuola je najpre skrivio jedanaesterac. Lopta ga je pogodila u ruku, sudija je posle asistencije iz VAR sobe pregledao snimak i pokazao na belu tačku. Gudmundson je sa penala izjednačio. (VIDI OVDE)

I onda u samom finišu, u 87. minutu ga je Kaleb Ekuban u direktnom duelu “otresao kao dete”, stuštio se ka golu i lagano matirao golmana za potpuni preokret. (VIDI OVDE)

Ovo je četvrti uzastopni meč Sasuola bez pobede, četvrti poraz u poslednjih 7 mečeva, a u tom periodu su ostvarili samo jednu pobedu.

Genduzi “plesao”, Providel odbranio Lacio

Lacio je uspeo da dođe do pobede na gostovanju Empoliju 2:0.

Mateo Genduzi bio je glavna poluga “nebesko-plavih” na ovom meču i možda odigrao najbolji meč od dolaska u Rimu. Postigao je prvi gol, a bio i najzaslužniji za drugi jer je oduzeo loptu na sredini terena, pokrenuo polukontru i učestvovao u njoj. (VIDI OVDE)

Posebno je interesantno recimo da kod oba pogotka, igračima Mauricija Sarija, je bilo potrebno da nekoliko puta šutiraju na gol da bi uspeli da pošalju loptu u mrežu. (VIDI OVDE)

Fenomenalne mečeve su odigrala obojica golmana. Providel je sačuvao bodove Laciju sa 7 odbrana, a Empoli je imao čak 21 udarac na gol.

Isti broj odbrana je imao i njegov kolega na suprotnoj strani Kaprile.