Žoze Murinjo, trener Fenerbahče
Da pukne od muke: Žoze Murinjo (Foto: Pritnscreen/Twitter)

Posebni je definitivno postao “obični”: Galata mu s tri šamara pokazala ko je glavni u Istanbulu (VIDEO)

Nadali su se uprava i navijači Fenerbahčea da će dolazak Žozea Murinja omogućiti njihovom klubu da se ravnopravno bori za titulu sa neprikosnovenim gradskim rivalom Galatasarajem, ali to se za sada ne događa. Tim Dušana Tadića poražen je u velikom derbiju od Galate na svom terenu – 1:3 (0:2).

Skupoceni Fener doživeo je težak poraz u velikom derbiju na svom terenu od najvećeg rivala, a Portugalac nastavio da kruni svoju reputaciju čoveka-pobednika.

Odavno to “Posebni” nije trener koji pobeđuje, a ukoliko hitno ne pronađe neki recept, ni posle deset godina titula se sigurno neće vratiti u vitrine istanbulskog giganta.

Galata je odigrala baš šampionski, a posao je završila za tačno sat vremena igre. Prvo je Urugvajac Toreira sjajnim volejom naterao hrvatskog golmana Livakovića da smesti loptu u svoju mrežu u 20. minutu, a zatim je u 28. Belgijanac Dris Mertens sjajno spuštenu loptu Osimena “spakovao” za 0:2.

Novajlija iz Noriča Brazilac Gabrijel Sara potvrdio je da će biti top pojačanje za Galatu u 59. minutu kada je povisio na 0:3, a Edin Džeko iz penala u 63. ublažio težak poraz Fenerbahčea u najvećem turskom derbiju.

Dušan Tadić je zamenjen u 61. minutu, dok Filip Kostić zbog povrede nije bio u sastavu Fenera.

Galatasaraj posle nove pobede ima pet bodova više od Fenerbahčea, a trećeplasirani Bešiktaš i Bašakšehir po dve utakmice manje i priliku da pobedama prestignu Murinjov tim na drugom mestu.