fudbaler Crvene zvezde na utakmici Superlige Prvenstva Srbije protiv Javora Ivanjica na stadionu Javora, Ivanjica, 30.03.2024. godine Foto: MN PRESS Fudbal, Crvena zvezda, Superliga Prvenstvo Srbije, Javor Ivanjica
Fudbaleri Crvene zvezde su pobedili Javor u Ivanjici, Foto: MN Press

Posle penala se sve promenilo: Zvezda iz muke do rutiniranja Javora, sudija Nikolić zamalo “linčovan” na poluvremenu

Crvena zvezda je pobedila Javor u Ivanjici 3:0 u 27. kolu Superlige i tako nastavila pobednički niz koji im je doneo prvo mesto na tabeli posle remija u Večitom derbiju.

Ipak, trijumf je plaćen povredom Hvang in Boma koji je morao pre vremena da napusti teren. Pitanje je sada kolika je težina njegove povrede i da li mu sledi duže odsustvo.

Nije ovo bila laka pobeda crveno-belih, pogotovo zbog igre u prvom poluvremenu, kada su praktično ni iz čega došli do vođstva od 2:0.

Diskutabilan penal prelomio utakmicu

U 35. minutu se dogodio trenutak koji je i prelomio ovu utakmicu. Iako gosti iz Beograd do tog minuta nisu uspeli čak ni da ugroze golmana Manojlovića. Tada su praktično niotkuda stigli do penala.

Relativno bezazlena situacija posle kornera Zvezde, lopta je vraćena u šesnaesterac domaćih, preletela jednog igrača crveno-belih, odbila se o zemlju i udarila u ruku neopreznog Ilića. Reagovala je VAR soba, sudija Danilo Nikolić je otišao da pogleda snimak i potom pokazao na “belu tačku”.

Može se reći diskutabilna odluka jer čini se da igrač Javora nije uopšte bio svestan gde je lopta. Svakako ruka je bila odručena od tela.

To je već tada izbacilo iz takta više klupu Javora, pre svih pomoćnog trenera Milovana Milovića, koji je dobio najpre žuti, a ubrzo i crveni karton. Sve to je čini se potpuno poremetilo domaći tim, koji u nastavku kao da je igrao samo da se utakmica završi.

Besni Ćurčić nasrtao na sudiju Nikolića

Iskoristila je to Zvezda da već do poluvremena dotuče grogiranog protivnika. U 43. minutu je prvo Endijaje odlično petom dodao do Ivanića, a bivši crnogorski reprezentativac pronašao samog Južnokorejca samog u srcu šesnaesterca kome nije bilo teško da smesti loptu u mrežu.

Kada je Nikolić označio kraj poluvremena, to je bio znak da se kompletna klupa Javora, na čelu sa trenerom Radovanom Ćurčićem sjuri ka njemu. Pale su teške reči, psovke i uvrede. Bilo je teško obuzdati gnevnog Ćurčića, koji je na kraju svega toga i isključen.

Trener Javora Radovan Ćurčić i njegov stručni štab napadaju sudiju Danila Nikolića na poluvremenu utakmice protiv Crvene zvezde

U drugih 45 minuta igrači ivanjičkog kluba su potpuno pali. Zvezda je držala potpunu kontrolu. Pobedu je potvrdio na kraju Srđan Mijailović sjajnim golom sa nekih 17-18 metara.