Možda i jesu među najgorim reprezentacijama, ali im ne fali smisao za humor. San Marino slavi 207. mesto
San Marino, ilustracija; Foto: MN Press

Poslednja šansa za najgoru reprezentaciju na svetu: Da li je došao kraj 20-godišnjoj agoniji?

Kao što smo već pisali na ovim stranicama, San Marino je neosporivo najgora fudbalska reprezentacija na svetu. Zato je u ovom “prozoru” zakazala dve prijateljske utakmice protiv selekcije Sent Kitsa i Nevisa sa malenog ostrva u Karibima. Cilj je bio da se prekine niz od 137 uzastopnih mečeva bez pobede. Da, poslednji trijumf su ostvarili pre 20 godina.

San Marino je ugostio autsajdera prvi put pre četiri dana i doživeo je, pogađate, poraz. Sent Kits i Nevis je slavio trijumf 3:1, i to posle preokreta. Poveli su domaći prvi na meču, ali se onda raspali, primili tri gola i upisali novi poraz od 3:1. Iako ih je izvesni Mateo Berardi doveo u prednost u 21. minutu iz penala, do odlaska na poluvreme Terel i Burli su kompletirali poptuni preokret golovima u 31. i 45. minutu.

Kod drugog gola golman je pretrčao 90 metara da sa saigračima proslavi pogodak. Taj gol pogledajte ovde.

San Marino je krenuo ofanzivno u nastavku, ali ih je presekao treći gol koji je postigao Panajotu u 49. minutu i snovima je bio kraj. Inače, za selekciju Sent Kitsa i Nevisa igra dosta fudbalera iz nižih liga Engleske, koji su evidentno kvalitetniji od amatera iz Italije.

Navijači, pak, nisu razočarani

Ako ništa, barem nisu razočarani pripadnici navijačke grupe “Brigata Mai 1 Gioia”, u prevodu “ekipa koja nikad ne uživa”. Ona prati San Marino i ponosila se do sada činjenicom da nikoga nisu pobedili 20 godina. I dalje će imati razloga da postoji.

Inače, San Marino je najgora selekcija na svetu, 210. reprezentacija na FIFA rang-listi. Od njih je samo gora Eritreja koja se ne takmiči i nema nikakav renking. Ispred San Marina su zemlje poput Angile, Američkih Devičanskih Ostrva, Britanskih Devičanskih Ostrva, Guama, Šri Lanke…

Ako niz ne prekinu ove večeri, od 20.45… Verovatno neće nikada. Kvote za ovaj meč pogledajte OVDE.