NIKOLA MIRKOVIC golman, fudbaler Novog Pazara, na prvenstvenoj utakmici protiv Partizana, na stadionu JNA. Beograd, 07.04.2024. foto: Nebojsa Parausic Fudbal, Partizan, Novi Pazar
Potez dana na srpskim terenima: Nikola Mirković (Foto: MN press)

Potez kakav se retko viđa: Golman namestio gol, imamo 1. putnika u niži rang (VIDEO)

Subota u Superligi rezervisana je za mečeve plej-auta, a jedan od neobičnijih poteza videla je publika u Surdulici, gde je Novi Pazar slavio kao gost sa 4:1 protiv novog drugoligaša Radnika, koji je ispao iz elite posle devet godina.

Za prvu pobedu na klupi za novog trenera Slavka Matića pobrinuli su se dvostruki strelac Srećković, zatim i Adešina i Bojat, koji su po jednom pogađali mrežu nejakog domaćina.

Njima je, međutim, šou ukrao golman Nikola Mirković, koji je u 71. minutu asistirao Srećkoviću za drugi pogodak na meču i to perfektnom dugom loptom preko celog terena.

U stilu najboljih plejmejkera iz neke od “liga petice”, identično kao pre nekoliko kola Žoze Sa na golu Vulvsa prema Kunji ili svojevremeno Ederson na golu Sitija prema Agueru.

Pogledajte sjajan potez golmana Novog Pazara na snimku ispod:

Adešina je doveo goste u prednost u 25. minutu, kada se najbolje snašao posle kornera, da bi šest minuta kasnije Srećković povisio na 0:2. Bojat je povisio na 0:3 golom u 61. minutu, da bi konačnih 0:4 bilo delo Srećkovića u 71. minutu.

Sve što je domaćin uspeo da uradi jeste da postigne počasni pogodak preko Borka Duronjića iz penala u 82. minutu. Zaslužili su Surduličani verovatno i više od ubedljivog poraza na osnovu svega što su pokazali, ali nisu uspeli da zatresu još koji put mrežu gostiju koju je čuvao odlični Mirković.

Javor i IMT izbacili Radnik

Nekoliko časova kasnije Radnik iz Surdulice je i matematički ispao iz Superlige posle devet godina, a nakon remija na meču u Ivanjici između Javora i IMT-a. Bilo je nerešeno 1:1, a gosti nisu iskoristili prednost igrača više koju su imali od 14. minuta kada je isključen Manojlović.

Javor je dobro otvorio meč i poveo preko napadača sa Jamajke Stjuarta u 11. minutu, ali je bod gostima doneo Miloš Luković iz jedanaesterca u 19.

Nišlije “smenile” trenera Pančevcima

Zanimljiv meč odigran je i u Pančevu gde je Železničar vodio do 92. minuta i na kraju ipak ostao bez pobede (1:1). Trener domaćih Siniša Dobrašinović podneo je ostavku posle utakmice, a ostaje da se vidi hoće li ona biti neopoziva i da li će je uprava prihvatiti.

Domaćin je poveo u 62. minutu preko Kahvića, ali jue važan bod gostima u nadoknadi doneo Vanja Ilić. Nišlijama je poništen i pogodak u 83. minutu zbog ofsajda, a strelac je bio upravo heroj remija Ilić.