Aldo Kalulu slavi gol za vođstvo Partzana u 172. Večitom derbiju, Foto: MN Press/Marko Metlaš

Potpuni preokret Partizana: Kanga poklonio kontru crno-belima, Kalulu je krunisao golom za 2:1

Potpuni preokret Partizana na 172. Večitom derbiju. Crno-beli su u nadoknadi prvog poluvremena izjednačili, a onda na samom početku drugog poluvremena i poveli.

Kaznili su crno-beli Crvenu zvezdu za sve one promašaje u prvih 45 minuta kada je golman Aleksandar Jovanović briljirao na golu ispred južne tribine.

Školski kontranapad kome je kumovala pogrešna odluka Gelora Kange. Slično kao pre nekoliko godina protiv Makabija iz Haife u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Zvezdin Gabonac je umesto dodavanja na nekih 25-30 metara ispred Partizanovog gola kada je imao nekoliko dobrih rešenja, odabrao da šutira sa velike udaljenosti. Njegov udarac je izblokiran, Goh je pokupio loptu i poveo kontru.

Loptu je prosledio do Zahida, a onda odlično proigrao Kalulua. Mijalović nije hteo da ukliza i to je dalo priliku ofanzivcu Partizana da šutira iz prve i loptu šalje pored Glazera u mrežu.