Oli Votkins
Oli Votkins (Foto: Beta/AP)

Potpuni slom Brajtona: Moćni Oli Votkins brutalno prizemljio Galebove (VIDEO)

U Premijer ligi, u okviru 1. meča sedmog kola, desio se potpuni slom Brajtona. Aston Vila je ubedljivo slavila nad ekipom iz samog vrha tabele (5:1), koja je zaista bila jedno od najprijatnijih iznenađenja, kako prošle, tako i ove sezone.

Već u 14. minutu Oli Votkins je nagovestio da bi ovo mogao da bude njegov dan. Fudbaler Aston Vile bio je precizan, a gol pogledajte OVDE.

Sedam minuta kasnije, na semaforu je prednost duplirana, a ponovo je isti igrač postigao pogodak. Pogledajte ga OVDE.

Svega pet minuta potom, Pervis Estupinjan je postigao autogol, a kao i kod prethodnog gola koji je pao, “asistent” je bio Musa Dijabi. Pogledajte ga OVDE.

Na poluvremenu je Roberto de Zerbi napravio sjajnu izmenu, umesto Evana Fergusona uveo je Ansua Fatija, pozajmljenog supertalenta iz Barselone, koji je samo pet minuta posle toga uspeo da postigne svoj prvi gol u Premijer ligi. Pogledajte ga OVDE.

Igrao se 65. minut, Brajton je preuzeo terensku inicijativu, ali je onda usledio pravi hladan tuš. Het-trik Olija Votkinsa, za De Zerbijevu još veću zabrinutost. Otkrivene su neke mane u igri Brajtona koje se do ovog meča nisu videle.

Odatle povratka nije bilo. Na ovaj način, Votkins se popeo na treće mesto liste strelaca u Premijer ligi sa četiri gola, uz još dve asistencije. Ispred njega su samo Son i Haland.

Do kraja, Aston Vila je preko Džejkoba Ramzija samo povećala svoju prednost.

Tokom popodneva, očekuje nas ogroman broj mečeva u Engleskoj.