Dušan Tadić; Foto:Beta (Cengiz Malgır/Dia Images via AP)

Poznati svi parovi plej-ofa za LŠ: Džabe Tadić i Murinjo, Fener bez elite i 16. godinu zaredom! Tragedija PAOK-a u Solunu (VIDEO)

Završene su utakmice trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Pored meča Bodo/Glimta i Jagjelonije o kom smo posebno pisali, pošto će Crvena zvezda dobiti upravo iz tog meča protivnika u plej-ofu odigrane su još tri utakmice u prvom terminu od 19.00, dok je pola sata kasnije počeo i meč u kom je pogodak postigao srpski reprezentativac.

Fenerbahče našeg Dušana Tadića je na svom stadionu ugostio Lil u derbiju kola, a imali su i rezultatski zaostatak pošto je u Francuskoj bilo 2:1 za domaćine.

Jedini gol u regularnom delu viđen je tek u 92. minutu, autogol postigao je Diakite, te je meč otišao u produžetke.

Do 118. minuta nije viđena opasnost pred golom domaćina, a onda haos! Lopta je pogodila u ruku jednog defanzivca Fenera, a tim sa igračem manje Lil dobio je penal, te postigao kasni gol za 1:1. Crveni karton dobio je Mandi u 108. minutu zbog prekršaja. Lil će igrati protiv Slavija Prag ili Union Sen Žiloe.

Tako je Fenerbahče i pored ogromnih pojačanja i Murinja na klupi ostao bez Lige šampiona i 16. godinu zaredom. Poslednji put su igrali davne 2008. godine.

Slovan i Salcburg u plej-ofu

Apoel je dočekao na svom stadionu Slovana, a rezultat nakon prve utakmice je bio 2:0 za tim iz Bratislave. Kako je utakmica završena bez golova tim Slovana će u narednu rundu kvalifikacija gde će se sastati sa Midtilandom. Na ovom meču srpski internacionalac Radoslav Petrović dobio je crveni karton u ekipi Apoela.

Tvente je posle poraza u Austriji od Salcburga sa 2:1 dočekao tu ekipu kod kuće. Utakmica je bila izuzetno zanimljiva, završena je rezultatom 3:3, a Salcburg je i penal promašio. Tvente nije vodio niti jednom na ovom meču, te je posle 90 minuta bilo jasno da će Salcburg u plej-of. Austrijanci će u narednom kolu dočekati Dinamo Kijev ili Rendžers.

Živkovićev PAOK ispao od Malmea posle trilera

Pola sata kasnije od 19.30 počeo je jedan od najzanimljivijih dvomeča ove sezone. Paok je na svom stadionu dočekao Malme, a rezultat nakon prve utakmice bio je 2:2.

Ipak, iako je teško zanimljiviji meč bio je ovaj danas viđen. Ponovo je bilo nerešeno s tim što je sad gol za produžetke viđen u 97. minutu za 3:3, samim tim utakmica je otišla u produžetke. Srpski reprezentativca Andrije Živkovića u 48. minutu prvog poluvremena postigao je gol za 3:2.

U produžecima prvi je stigao do vođstva Malme u 98. minutu, tada je konačni rezultat bio 6:5 za tim iz Švedske.

Na drugom meču koji je počeo od 20.00 Ferencvaroš i Midtjiland su odigrali bez pobednika (1:1), te je zbog pobede u prvom meču tim iz Danske prošao u narednu fazu. Midtjiland će se u poslednjem kolu za Ligu šampiona sastati sa Slovanom.

Ludogorec je u gostima protiv Karabaga slavio sa 2:1 ipak na današnjoj utakmici gostujući tim je pobedio rezultatom 3:2, te je i ovaj meč otišao u produžetke. I tu je Karabag poveo, te ostavio malo vremena za povratak Bugara. Dao je do kraja još tri pogotka i slavio sa 7:2 usred Bugarske.

Ukrajinski policajci bolji od škotskih – šok na Hempden parku

Ukrajinski Dinamo (svi klubovi koji se tako zovu imaju veze s policijom) bio je bolji od Policajaca iz Glazgova (Rendžersa) sa 2:0 nasred Hempden parka.

Pogoci su pali krajem drugog poluvremena. Strelci su bili rezervisti Pihaljonok i Vološin.