Etijen Fesen, golman RKC Valvijka
Živ je: Etijen Fesen (Foto: Printscreen/You Tube/UltraFootballHub)

Poznato stanje holandskog golmana koga su oživljavali na terenu na meču s Ajaksom

Utakmica sedmog kola holandskog prvenstva između RKC Valvijka i Ajaksa prekinuta je u 85. minutu pri rezultatu od 3:2 za goste posle stravičnih scena.

Golman domaćih Etijen Fesen ostao je nepomično da leži posle sudara s napadačem Ajaksa Brajanom Brobijem koji je pokušao da dođe do lopte pre njega.

Brobi ga je, čini se, nenamerno šutnuo nogom u glavu.

Saigrači su odmah sugerisali klupi da nešto nije u redu, pa su lekari dotrčali do Fesena koji je ležao na travi bez svesti.

Holandski list “Telegraf” preneo je da su 28-godišnjega golmana oživljavali na terenu, a da su igrači obe ekipe plakali i bili u potpunom šoku.

Međutim, tokom noći stigle su dobre vesti. Iz Valvijka javljaju da je njihov golman pri svesti i da je prošao u bolnici seriju pregleda. Klub, kao i navijači, poželeli su svom golmanu brz oporavak.

Sinoćnja utakmica je prekinuta zbog ove povrede u 85. minutu i odigraće se do kraja kada se ekipe budu dogovorile.