Sveštenik blagoslovio teren svetom vodicom

Pozvali “više sile” u pomoć pre utakmice: Sveštenik blagoslovio teren svetom vodicom za sreću

Neobična scena viđena je pre početka utakmice između Klub Leona i Santos Lagune u plej-inu meksičke Aperture.

Dva kluba su igrala meč koji je odlučivao ko će se plasirati u četvrtfinale i nastaviti borbu za titulu u Meksiku.

Domaćini su se uzdali i u pomoć “viših sila”, pa su tako pre utakmice izveli sveštenika. On je blagoslovio teren svetom vodicom kako bi Leon imao Božju pomoć u ovom meču.

Ne znamo da li su se božanske sile zaista umešale, ali svakako im je ovaj čin doneo sreću. Posle 49 minuta utakmice imali su veliku prednost 3:0. Ipak, umalo su sve uprskali nakon što su ostali sa igračem manje na terenu.

Gosti su uspeli da do 83. minuta postignu dva gola i imali su dovoljno vremena da stignu do izjednačenja. Na njihovu žalost nisu uspeli da se u potpunosti vrate u meč i izbore produžetke.

Tako da će Leon ipak igrati u četvrtfinalu protiv prvoplasiranog na tabeli Klub Amerike.