Serhio Ramos i mali igrač Barselone Lasin Jamal
Jamal i Ramos nekada (Foto: Printscreen/Twitter/@TheEuropeanLad)

Pre sedam godina je držao Ramosa za ruku, večeras ga osramotio pred milionima gledalaca (VIDEO)

Barselona i Sevilja odigrali su zanimljivu utakmicu osmog kola španske La Lige, a na suprotnim stranama našli su se igrači između kojih je čak 21 godina razlike. Slavili su Katalonci sa 1:0, i to autogolom Serhija Ramosa u 76. minutu, a taj pogodak prati neverovatna igra sudbine.

Naime, u prvom timu gostiju našao se 37-godišnji Serhio Ramos, dok je od prvog minuta kod domaćina startovao 16-godišnji krilni napadač Lamin Jamal.

Španci su uoči utakmice izvukli jedan zanimljiv podatak. Naime, 2016. godine je Ramos, tadašnji kapiten Reala iz Madrida, izašao na teren Kamp Noua uoči jednog El Klasika držeći za ruku tada devetogodišnjeg dečaka Jamala za ruku.

Sedam godina kasnije, igrali su jedan protiv drugoga. Jamal na desnom krilu, baš naspram Ramosa (levog štopera), a sudbina se ozbiljno poigrala sa legendom Reala u finišu utakmice kada je postigao nesrećan autogol i to posle centaršuta upravo mladog igrača sa desne strane.

Feran Tores je u tom 76. minutu centrirao s leve strane, a na ubačaju je prvi bio 16-godišnji Jamal. Momak je glavom spustio loptu prema Ferminu Lopezu, a Ramos je, u nameri da otkloni opasnost, nespretno reagovao i svladao svog golmana Njilanda.

Nemanja Gudelj i Marko Dmitrović presedeli su meč na klupi za rezerve Sevilje.

Barselona je posle ove pobede prva s bodom više od Đirone i dva više od Reala iz Madrida. Upravo će se ta dva rivala sastati u ovom kolu, a Ćavijev tim će ostati prvi samo u slučaju remija.