Mančester najgori start Premijer liga
Nemoćni Mančester junajted (Foto: Beta/AP)

Preokret Građana pred dolazak Zvezde, Gros i Brajton ponovo “demolirali” Old Traford

Mančester siti se zagrejao za Zvezdu trijumfom u Londonu, njihov gradski rival Junajted još jednom se obrukao, kao i Totenhem koji je jedva izbegao poraz kod kuće golovima u nadoknadi protiv Šefild junajteda. Ukratko, još jedno ludo subotnje popodne na Ostrvu i rezultati koje je malo ko očekivao.

Pep Gvardiola se nije ustručavao da izvede najjači mogući tim protiv Vest Hema na gostovanju na kome je slavio sa 3:1 posle preokreta.

Golman domaćih Areola čudesno je preživeo rafalnu paljbu u 15. minutu kada je za nekoliko sekundi zabeležio tri odbrane. Džejms Vord Prauz je golom u 36. zaokružio sjajno prvo poluvreme Čekićara koji su vodili na pauzi sa 1:0.

Međutim, u nastavku kao da je drugi tim Građana izašao na teren. Dodali su odmah gas pa je Žeremi Doku u 46. poravnao na 1:1. Bernardo Silva je u 76. doneo prednost gostima na pas Hulijana Alvareza (dve asistencije) da bi tačku na meč i siguran trijumf stavio Erling Haland u 86. minutu.

Siti ostaje na vrhu Premijer lige sa stoprocentnim učinkom i kao lider čeka duel sa Crvenom zvezdom na startu Lige šampiona u utorak kao neporažen u novoj sezoni.

Nova bruka Mančester junajteda

Novu blamažu doživeo je Mančester junajted koji je drugu sezonu uzastopno izgubio od Brajtona na svom terenu, bilo je 1:3. Deni Velbek, Paskal Gros i Žoao Pedro doneli su gostima šokantnih 3:0, dok je počasni gol za Junajted dao rezervista Mejbri.

Posebno se u grupi pomenutih izdvaja Nemac Gros koji obožava da daje golove na “Teatru snova”.

Treći poraz u pet utakmica ponovo će pokrenuti pitanje poveranja treneru Eriku ten Hagu.

Dva preokreta u nadoknadi

Aston Vila je posle preokreta u finišu meča sa Kristal Palasom došla do pobede od 2:1. Odson Eduard je doveo goste u prednost u 48. minutu posle izuzetnog dodavanja Matete.

Gostujuća ekipa koja je na ovom meču bila bez menadžera Roja Hodžsona zbog zdravstvenih problema je vodila sve do 88. minuta, ali je domaći sastav pogocima Džona Djurana, Daglasa Luiza i Leona Bejlija preokrenuo rezultat i došao do trijumfa. Igralo se preko 15 minuta nadoknade.

Na sličan način je i Totenhem izvojevao pobedu nad Šefild junajtedom od 2:1. Gostujući tim je poveo golom Gustava Hamera u 74. minutu, ali su sva tri boda ostala u Londonu zahvaljujući pogocima Rišarlisona i Dejana Kuluševskog u osmom i desetom minutu nadoknade.

Portugalac Karlos Vinisijus je postigao pobedonosni gol za Fulam u malom gradskom derbiju sa Lutonom (1:0).