Radnički Kragujevac; Foto: MN Press

Prepun “Čika Dača” svedočio istoriji: Radnički prvi put ikada u polufinalu Kupa – haos u završnici

Radnički 1923 je ispisao klupsku istoriju. Fudbaleri kragujevačkog superligaša po prvi put ikada plasirali su se u polufinale nacionalnog Kupa. Na prepunom stadionu “Čika Dača”, gledali smo pobedu “đavola” protiv Novog Pazara rezultatom 3:1 (2:0).

Domaćin je pred oko sedam hiljada navijača poveo u 31. minutu. Matija Gluščević je bio asistent, a napadač iz Gvadelupa Kilijan Bevis strelac. U 35. minutu rezervista gostiju Sead Islamović je igrao rukom u šesnaestercu, dosuđen je penal za domaće, a siguran je sa bele tačke bio Milutin Vidosavljević.

Rezervista gostiju Nikola Srećković je u 73. minutu smanjio na 1:2 i tako vratio neizvesnost u finiš utakmice.

Tenzije u završnici

U 90. minutu glavni sudija Dejan Trifković isključio je zbog prigovora trenera domaće ekipe Feđu Dudića. Palo je tu još nekoliko crvenih kartona različitim igračima sa obe klupe, ali je to bilo zaista teško ispratiti.

Još dok je haos trajao pored aut-linije, meč je nastavljen. I onda je rezervista domaćih, Kolumbijac Dilan Ortiz, stavio tačku na meč golom u 90+8. minutu. Asistent je bio takođe rezervista Bojan Adžić.

Pre Radničkog, u polufinale Kupa Srbije plasirali su se branilac trofeja Crvena zvezda, Partizan i Vojvodina. Žreb za polufinale Kupa biće održan u utorak u podne, a neće biti dirigovan, što znači da svako može da igra protiv svakoga. Polufinalne utakmice su na programu 24. aprila, a finale je zakazano za 23. maj.