Juventus' Dusan Vlahovic, center, celebrates after scoring his side's second goal during a Serie A soccer match between Frosinone and Juventus, at Benito Stirpe Stadium, in Frosinone, Italy, Saturday, Dec. 23, 2023. (Alfredo Falcone/LaPresse via AP)
Dušan Vlahović slavi gol protiv Frozinonea, Foto: Beta/Alfredo Falcone/LaPresse via AP

Probudila se životinja u Dušanu Vlahoviću: Nebeskim skokom odveo Juventus u pobedu

Dušan Vlahović postigao je pobedonosni gol za ekipu Juventusa na gostovanju protiv neugodnog Frozinonea – 2:1.

Vlahovic je utakmicu počeo sa klupe, usled čega su, mnogi italijanski mediji krenuli sa špekulacijama da su Dušanu odbrojani poslednji dani u “Staroj dami”, ali čini se da Alegri bez Srbina ne može!

Umesto Vlahovića od starta krenuo je mladi 18-godišnji Kenan Jildiz koji je posle 12 minuta na debiju postigao gol, te postao najmlađi strani strelac u istoriji Juventusa. Kod prvog gola asistent je bio Filip Kostić. Činilo se da će Juve, lako do sva tri boda, međutim posle jednog prodora sa desne strane Baeza i sjajnog šuta stigao je Frozinone do 1:1 u 51. minutu.

Tada je Alegri shvatio šta mu je činiti. U 55. minutu utakmice sa tribina je pozvao Dušana Vlahović, što će se ispostaviti kao najbolji potez Maksa danas.

Mučio se dugo Juventus, Frozinone je čak bio i bolja ekipa u nekim trenucima meča, ali posle jednog centaršuta Mekenija u 82. minutu Dušan Vlahović je razgrnuo sve oko sebe i nebeskim skokom sjajno glavom postigao gol za 2:1.

Mogao i do dva gola

Vlahović je u 89. postigao još jedan gol, međutim on je pobništen zbog minimalnog ofsajda. Tako je Vlahović ostao na 6 pogodaka ove sezone.

Ulaskom Vlahovića Juventus se jednostavno promenio, postao mnogo raznovrsnij u napadu, akcije su bile bolje, a to je na kraju rezultiralo sa nova tri boda.

Juventus sledeće sedmice dočekuje Romu, Frozinone u Rimu igra protiv Lacija.Juve je na -1 u odnosu na Inter koji je prvi na tabeli, dok Frozinone ima 19 bodova i nalazi se na 14. poziciji.

Kvote za mečeve Serije A pogledajte OVDE.