Emilijano Martinez ućutkuje navijače Lila posle prvog odbranjenog penala, Printscreen: Arena sport

Provokator Martinez rasplakao Lil na penale: Vila spasila čast Premijer lige, Fiorentina kroz produžetke u polufinale

Aston Vila je spasila čast engleskog fudbala u Evropi. Argentinski golman, Emilio Martinez, pretvorio se u heroja i sa dva odbranjena šuta u penal seriji odveo engleski tim u polufinale Lige konferencija.

U ludom meču na “Pjer Moro” stadionu, engleski tim je uspeo posle boljeg izvođenja penala da eliminiše Lil 4:3 na penale (posle 120 minuta bilo 2:1 za Lil) i rasplače desetina hiljada prisutnih.

Lil minuti delili od polufinala

Imaće za čime i da žale i da plaču i fudbaleri i navijači francuskog tima. Imali su sve u svojim rukama, praktično su ih minuti delili od prolaska dalje.

Pošto su prvi meč u Birmingemu izgubili 2:1 domaćinu je bio potreban trijumf od 2 razlike i takav rezultat su imali sve do 87. minuta.

Fenomenalan napad su izveli u 15. minutu, počeli od zadnje linije, a onda sjajno ubacivanje lopte u šesnaesterac i fenomenalan udarac iz prve Jazićija u sam ćošak za 1:0. Tražili su i drugi gol, napadali, pogotovo je pritisak bio veliki na startu drugog poluvremena.

I za to su nagrađeni u 68. minutu preko Andrea koji se sjajno snašao posle kornera. I sve je bilo na njihovoj strani. Tek tada je krenuo engleski tim daleko bolje i napadačkije da igra.

Jurili su gosti taj gol koji bi im doneo produžetke i uspeli su da ga postignu uz malo sreće. Posle jednog opasnog napada, lopta je pomalo srećno došla do Metija Keša, a ovaj sjajno šutira i pogađa.

Ševalijeove briljantne odbrane u produžecima

U produžecima možemo reći da je engleski tim bio bolji, imao i 2 najbolje prilike, a posebno je bila impresivna odbrana 22-godišnjeg Ševalijea kad su svi već videli loptu u mreži posle šuta glavom Daglasa. Ipak, ostalo je 2:1 i pristupilo se penalima.

Martinezovi trikovi i provokacije na penalima

Odmah je Martinez počeo sa “trikovima” i provokacijama kako bi dekoncentrisao i poremetio igrače Lila, a dodatno razbesneo navijače. I to mu je upalilo. Bentaleba kao prvog izvođača je poremetio i potom mu odbranio penal.

Počeo je tada da ućutkuje navijače, desile su se rasprave, nastavio je da provocira, da bi mu sudija pokazao žuti karton na kraju svega. Mnogi su pomislili da pošto je već tokom utakmice dobio žuti karton, ovo trebalo da bude crveni i isključenje. Ali to nije tako, a zašto pročitajte OVDE.

Precizni su bili za Vilu Tilemans, Votkins i Keš, dok su na drugoj strani pogodili Dejvid i Gomeš. Mladi Ševalije je uspeo da u četvrtoj seriji odbrani udarac Bejliju, a potom je Kabela pogodio za 3:3 i potpuno poravnanje u penal seriji.

Daglas Luiz je vrlo precizno izveo petu seriju, iako mu je golman pročitao stranu. I onda odlučujući trenutak, strelac drugog gola za Lil, Benžamen Andre je uzeo loptu, opet ga je Martinez dekoncentrisao i potom mu skinuo šut.

Slavlje igrača u belim dresovima na terenu, a na tribinama suze teku u potocima.

Vila će u polufinalu igrati protiv pobednika meča Fenerbahče – Olimpijakos.

Fiorentina kroz produžetke do polufinala

Italijana nema u polufinalima Lige šampiona, ali zato imaju jednog polufinalistu u Ligi konferencija. Fiorentina je uspela da slomi otpor žilavih i čvrstih igrača iz Plzenja 2:0 tek posle produžetaka. Prvi meč u Češkoj je završen bez golova.

Viktorija je uspela da izdrži sa igračem manje do 90. minuta i izbori produžetke, ali nije mogla da se izbori za penale. Na cedilu je svoje saigrače ostavio Kadu koji je dobio direktan crveni karton u 66. minutu zbog teškog faula.

U dodatnih pola sata Niko Gonzalez je uspeo da probije bedem gostiju i da zatrese mrežu. Bilo je to odmah čim je počeo prvi produžetak, u 92. minutu.

Morali su, uprkos igraču manje, da krenu gosti na sve ili ništa, ali to je mač sa dve oštrice. Sevnuo je kontrapad na početku drugog produžetka koji je pogotkom završio Biragi. Tako je obezbedio trijumf i plasman u polufinale svom timu. U borbi za finale igraće protiv pobednika duela Klub Briž – PAOK.