Prozivali ih pa “popili petardu”: Velikan pred ispadanjem u niži rang (VIDEO)

Keln je na otvaranju 26. kola Bundeslige dočekao Lajpcig i doživeo još jednu rezultatsku katastrofu pred 50.000 gledalaca na svom terenu – 1:5 (1:1).

Davljenik se držao dobro oko sat vremena, a onda totalno potonuo i došao u nezgodnu poziciju uoči završnice sezone jer ostaje na poziciji broj 16 sa šest bodova manje od bezbedne zone.

Navijači Jarčeva protestovali su protiv Lajpciga tako što nisu okačili zastave na ograde već su ih dočekali jednim transparentom na kome je pisalo:

– Za nekoga ste samo investicija i šansa za profit. Za druge ste život bez briga, sreće i bola.

Poveo je Lajpcig posle 15 minuta igre kada je idealnu šansu preciznim udarcem u gol pretvorio Ćavi Simons. Radost gostiju je trajala svega tri minuta. Sargis Adamijan je odlično pratio loptu koja je ubačena u kazneni prostor i doneo je Kelnu izjednačenje.

Uspela je ekipa Kelna da zadrži ovaj rezultat do 63. minuta, a onda je kvalitet gostujućeg tima došao do punog izražaja. Openda je zatresao mrežu Jarčeva u 63. i 67. minutu, Hajdara pogodio u 70. da bi tačku na ubedljiv trijumf stavio Jusuf Poulsen u 82.

Tako su se gosti odužili s kamatom domaćinu za prozivku sa tribina.