Štoper i golman Jang Bojsa su napravili prvu glupost u Ligi šampiona, Printscreen: Arena Sport Premium 2

Prva glupost u Ligi šampiona: Ovo se ne radi ni u petlićima, ali štopera Jang Bojsa to niko nije naučio

Počela je nova sezona Lige šampiona, u novom formatu, sa novim sistemom takmičenja. I već u prvim poluvremenima prve dve utakmice videli smo 2 interesantne stvari. Otvorio ju je Kenan Jildiz evrogolom, međutim, mi ćemo se ovde baviti prvim velikim kiksom, da ne kažemo glupošću. Autori su bili golman i štoper Jang Bojsa.

Švajcarskom šampionu preti debakl protiv Aston Vile posle samo 45 minuta u Bernu, pošto gubi 2:0, a gostima je poništen treći gol.

Ono što je svakako obeležilo jeste način na koji je engleski tim stigao do drugog pogotka na meču u 38. minutu. Posle dobre intervencije Zukrua lopta je došla do štopera Kamare na 7-8 metara od gola, ali umesto da to raščisti ispucavanjem lopte, on je odlučio da je vrati golmanu Von Balmosu da ispuca.

I naravno, njegov potez je prozreo Oli Votkins koji je bio brži i stigao do lopte. Golman ga je usput sapleo i zajedno sa njim pao. Lopta je ostala kod Remzija kome nije bilo teško da je ubaci u takoreći praznu mrežu. Čak i da nije to uspeo, arbitar bi sigurno dosudio penal za Vilu.

Eto tako smo dobili i prvi gol u novoj Ligi šampiona koji je postignut posle gluposti.