Aldo Kalulu je protiv Napretka postigao prvi gol u dresu Partizana
Aldo Kalulu je protiv Napretka postigao prvi gol u dresu Partizana, Foto: FK Partizan

Prvenac Kalulua i autogol za Partizanovo prvo mesto: Francuz pogodio jednom iz 5 šansi, golman Napretka činio čuda

Prvenac Alda Kalulua i autogol su doneli Partizanu sedmu uzastopnu pobedu u Superligi. Minimalni trijumf u Kruševcu nad Napretkom je osamio crno-bele na čelu tabele.

Najbolja utakmica francuskog fudbalera od dolaska u Partizan i posle dosta kritika koje su išle na njegov račun. Iskusni ofanzivac je mogao i do het-trika ali se i propisno ispromašivao. Mada ne sme se umanjiti i sjajna partija golmana Vladimira Savića.

Činio je zaista čuda na golu domaćina od samog starta utakmice. Zaustavljao je udarce Kalulua (nekoliko puta), potom i Stojkovića i Meniga. U prvom poluvremenu je odbranio 5 udaraca, dok su ostale odlične prilike napadači Partizana slali van okvira gola.

Ipak, poklekao je pred sam odlazak na petnaestominutni odmor. Tačnije, ovog puta je i on bio nemoćan, kada je Belić ubacio loptu na peterac. Saldanja nije uspeo da je dohvati, ali jeste ona sela na volej Francuzu za 1:0.

Stativa Saldanje

Mogli su crno-beli da reše pitanje pobednika daleko ranije u drugom poluvremenu. Najbliže golu su bili kada je Saldanja pogodio stativu u 49. minutu. Ipak, nastavile su da se ređaju prilike i kasnije, ponovo je vrhunsku imao Kalulu.

A kada već nisu umeli oni da zatresu mrežu, pogodio ju je igrač domaćih Jovanović. Želeo je defanzivac Napretka da spreči da ona dođe do napadača Partizana, ali je umesto toga ubacio u sopstvenu mrežu.

Time je pitanje pobednika i izabranici Igora Duljaja sada su usamljeni na čelu tabele sa 22 boda, dva više od TSC-a i četiri više od Crvene zvezde.

– Mogli smo da budemo bolji u završnici, ali teren nam nije dozvolio da budemo konkretniji – rekao je trener Igor Duljaj o neiskorišćenim šansama svojih igrača.

U 10. kolu Superlige je preostalo još da se odigra meč između Voždovca i Novog Pazara u ponedeljak, a kvote možete pogledati OVDE.

Napredak – Partizan 0:2

Napredak: Savić, Bastajić, Bojović, S. Jovanović, Jović, Ljubomirac, Marinković, Mršić, Stojiljković, Zličić, Đeković.

Partizan: Jovanović – Stojković, Ilić, Marković, Antić – Kanute, Belić – Kalulu, Natho, Menig – Saldanja.