Real Madrid's Arda Guler celebrates with his teammates after scoring his side's fourth goal the Spanish La Liga soccer match between Real Madrid and Celta Vigo at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid, Spain, Sunday, March 10, 2024. (AP Photo/Manu Fernandez)
Arda Guler i Antonio Rudiger, Foto: Beta/AP Photo/Manu Fernandez

Prvenac turskog vunderkinda i 2 autogola za poker Reala: Bilbao pobedio uz posed lopte od 29%

Dva autogola i prevenac Arde Gulera su ono što je obeležilo ubedljivu pobedu Reala nad Seltom 4:0 u 28. kolu La Lige.

Nije imao “kraljevski klub” problema protiv tima koji se bori za opstanak i koji nije mogao da računa na Mihaila Ristića zbog povrede.

U 21. minutu posle kornera je Vinisujusu bilo potrebno čak 2 šuta sa nekoliko metara da bi ubacio loptu u mrežu za 1:0. I taj rezultat je stajao na semaforu sve do 80. minuta. Opet posle kornera se tresla mreža gostiju.

Rudiger je bio najviši u skoku, lopta se odbila od prečke, pala na gol liniju, a potom udarila golmana u leđa i završila u mreži. Mnogo sreće za igrače kraljevskog kluba. Drugi autogol na meču igrači Selte su postigli samo 8 minuta kasnije.

Vinisujus je centrirao, golman je izleteo u prazno, a defanzivac koji je pratio Gulera to nije očekivao i lopta ga je pogodila u nogu i otišla u praznu mrežu.

I na kraju turski vunderkind, Arda Guler, konačno postiže prvenac u dresu “kraljevskog kluba”. Bila je nadoknada vremena, lepo se snašao na odličnu asistenciju.

Bilbao pobedio sa posedom lopte 29%

Nešto ranije Atletik Bilbao je prekinuo post. Baskijci su pobedili Las Palmas na Kanarskim ostrvima 2:0 što im je prva pobeda u gostima posle 4 meseca.

Bilbao je imao posed lopte samo 29 odsto, a opet uspeo je da postigne dva gola. Prvi u 31. minutu kada je Guruseta sjajno pobegao čuvaru na drugoj stativi. Kod drugog smo videli jedan neobičan autogol.

Igrač Las Palmasa je u maniru vrhunskih napadača glavom matirao svog golmana.

Neverovatno zvuči da domaćin koji je imao posed lopte 71% nije uspeo da postigne gol, praktično nije stvorio šansu, što dovoljno govori kakvu odbranu igra ekipa Ernesta Valverdea.

U poslednjem meču nedeljnog programa, fudbaleri Viljareala savladali su u Sevilji ekipu Betisa rezultatom 3:2 (2:1). Totalni preokret gostima doneo je Norvežanin Aelksander Serlot u 48. i 67. minutu, a tri minuta kasnije Betis i Viljareal ostali su sa igračem manje na terenu posle isključenja Morena i Avilja.

Rezultat se posle toga nije menjao, pa je “Žuta podmornica” večeras osvojila svoj 35. bod čime se našla na 11. poziciji, dok je Betis sedmi sa 42.