ofsajd

Prvi dan u sezoni “liga petice”, prvi ofsajd o kom će se dugo pričati (VIDEO)

Poluautomatski ofsajd nije imao baš sjajan početak kad su “lige petice” u pitanju, barem ako je suditi po scenama iz Španije.

Prvi put na utakmicama La Lige tehnologija je iskorišćena na utakmici Selte protiv Alavesa (2:1) u prvom kolu.

Gosti su poveli u 17. minutu golom Kikea Garsije, a u završnici prvog poluvremena navijači domaćeg tima su ostali u neverici.

Jago Aspas je izjednačio u 43. minutu, ali tada je nova tehnologija stupila na scenu.

Kapiten Selte, Duvikas, asistirao je kod gola, ali je kompjuter utvrdio da je bio u ofsajdu.

Iako je ofsajd bio jedva primetan, nakon poništavanja gola prikazana je slika na kojoj se jedva vidi da je vrh kopačke Duvikasa bio najbliži golmanu protivničkog tima, što je označeno crvenom bojom.

U drugom poluvremenu je došlo do preokreta. Selta je izjednačila u 66. minutu preko Svedberga, a Aspas je još jednom zatresao mrežu. Ovaj put je gol bio priznat, u 84. minutu kada je doneo pobedu svom timu.