Real Madrid's Kylian Mbappe celebrates after scoring his side's second goal during the UEFA Super Cup Final soccer match between Real Madrid and Atalanta at the Narodowy stadium in Warsaw, Poland, Wednesday, Aug. 14, 2024. (AP Photo/Darko Vojinovic)
Kilijan Embape je postigao gol na debiju za Real i doneo pehar Superkupa Evrope, Foto: Beta/AP Photo/Darko Vojinovic

Prvi meč, prvi gol i prvi pehar: Princ Embape je stigao i doneo trofej, Real osvojio rekordni Superkup Evrope

Prvi meč, prvi gol i prvi trofej. Real i njegovi navijači nisu dugo morali da čekaju na Kilijana Embapea, najzvučnije pojačanje još od Kristijana Ronalda pre 15 godina. U svom debiju Francuz je postigao gol kojim je potvrdio pobedu nad Atalantom 2:0 u Superkupu Evrope i osvajanje prvog trofeja.

Oči celokupnog fudbalskog sveta su bile uprte večeras ka Nacionalnom stadu u Varšavi i gledale prvi meč jedne od najvećih zvezda svetskog fudbala u dresu “kraljevskog kluba” i isplatilo im se.

Sa samo zvaničnih 7 dana treninga sa timom uspeo je francuski fudbaler da postigne gol i pruži toliko željeno zadovoljstvo navijačima “los blankosa”. I svi će odmah reći da ako se po jutru dan poznaje biće ovo godine dominacije jednog, a jednog dana možda i najboljeg fudbalera sveta.

Dosadno prvo poluvreme

Prvo poluvreme nije donelo previše dobrog fudbala, ispresecano sa mnogo faulova. Embape jeste imao jednu dobru priliku ali je njegov šut izblokiran.

Prvo i najveće uzbuđenje smo zapravo imali tek u nadoknadi prvog dela igre kada je Rodrigo pogodio prečku. Atalanta je odlično igrala, makar do tog primljenog prvog gola.

Odmah na početku drugog poluvremena je Kurtoa fantastično odbranio, iako su svi već videli loptu u golu.

Golovi

Ali jednostavno, kvalitet je morao da ispliva na videlo u jednom trenutku. Loše ispucavanje golmana Atalante, lopta je stigla do Vinisijusa koji je maestralnim driblingom ostavio čuvara iza sebe i onda “na tacni poslužio” Urugvajca za prvi gol na utakmici.

Prošlo je 10 minuta i dogodio se trenutak koji je većina svetskih fudbalskih fanova čekala. Novi tandem budućnosti Reala, Belingem – Embape je režirao drugi pogodak. Sjajno je reagovao Francuz na dobijenu loptu, poslao je jedino gde je mogla da prođe da završi u mreži.

Očekivano, eksplozija na stadionu, blicevi sevaju sa svih strana, i glavna tema na društvenim mrežama. Kilijan Embape je trijumfalno i sa golom počeo svoju karijeru.

Real Madrid je ovom pobedom postao najtrofejniji klub u Superkupu, osvojivši svoj 6. pehar u istoriji.