Saibara se uhvatio za glavu zbog majstorskog gola De Jonga, Printscreen: Simplygoals

Prvo te pogleda sreća, a onda kapiten izvede majstoriju: Tako je protivnik Zvezde u Ligi šampiona preokrenuo za 3 minuta

PSV Ajndhoven, protivnik Crvene zvezde u Ligi šampiona, nema nameru da stane sa serijom pobeda u Erediviziji i da podiže svoj rekord uzastopnih mečeva na kojima je postiga bar gol (57 uzastopnih). Ove subote je uspeo da preokrene protiv Sparte iz Roterdama na 2:1.

Nije bilo prijatno na “Filips areni” kada je Lauricen doveo goste u vođstvo u 10. minutu, ali se na terenu videlo da je pitanje trenutka kada će domaćin postići gol.

To se dogodilo uz dosta sreće u 34. minutu kada je iz velike daljine šutirao Boskagli, a lopta udarila Verskurena, promenila pravac i prevarila golmana.

Tri minuta kasnije je kapiten Luk De Jong izveo majstoriju za preokret. U situaciji u kojoj bi 90% igrača hvatalo loptu levom nogom, on je poturio desnu i spoljnim delom stopala je zakucao u mrežu. Potez zbog koga su se i njegovi saigrači uhvatili za glavu.