fudbaler Cukarickog na utakmici Mocart Superlige protiv Vojvodine na stadionu Cukarickog, Beograd 29.10.2023. godine Foto: Ivica Veselinov / MN PRESS FUDBAL, FOOTBALL, MOZZART SUPERLIGA, PRVENSTVO SRBIJE, NATIONAL CHAMPIONSHIP, FK CUKARICKI, FK VOJVODINA
Čukarički i Vojvodina prošli u četvrtfinale Kupa Srbije, Foto: MN Press/Ivica Veselinov

Prvoligaši izbacili 3 superligaša iz Kupa: Čukarički morao na penale, Vojvodina u finišu do pobede u gradskom derbiju

Tri superligaša su završila svoje učešće u Kupu Srbije porazima od prvoligaša, dok su još dva u međusobnim superligaškim duelima eliminisana. Dalje su prošlo glavni favoriti poput Partizana, Vojvodine, Čukaričkog, Voždovca

Najubedljiviju pobedu u 1/16 finala najmasovnijeg takmičenja ostvarili su “zmajevi” koji su sa 5:0 savladali Dinamo iz Pančeva. Sve je rešeno u prvom poluvremenu kada su dali četiri gola.

Radnički sa Novog Beograda je pošteno namučio Čukarički, morala je da odlučuje penal serija. Posle 0:0 u 90 i kusur minuta pristupilo se boljem izvođenju jedanaesteraca. Tu su Novobeograđani promašili 2 i oprostili se od iznenađenja.

Novosadski derbi se igrao na “Karađorđu” posle skoro 20 godina. Vojvodina je uspela uz dosta muke da pobedi RFK Novi Sad golovima Zukića i Vukanovića u poslednjih 15 minuta utakmice.

Od učešća u Kupu su se oprostili Spartak iz Subotice, Radnik iz Surdulice i Mladost iz Lučana.

Subotičani su “stradali” u Beogradu od Grafičara 2:0. Golove su u drugom poluvremenu postigli Stojanović i Đukić.

U Vršcu je domaćin bio bolji od Lučanaca 3:1. Poveli su 2:0 u prvom poluvremenu domaći golovima Greka i Glavinića. Nadu gostima je dao Mirić, ali ju je raspršio Milivojević pogotkom u 66. minutu.

Radnik je poražen u Sremskoj Mitrovici 2:0, a Lazar Micić je postigao oba gola u prvih pola sata utakmice.

Novi Pazar je ponovo ove sezone pobedio Železničar. Ovog puta kao gost u Pančevu, a interesantno opet je gol odluke postigao Marko Obradović.

U drugom superligaškom duelu je Javor posle penala eliminisao IMT na “Krovu”. Poveli su gosti preko Petra Gigića, ali je najbolji igrač domaćih Miloš Luković sa bele tačke izjednačio. Tako su izboreni penali gde su se bolje snašli gosti iz Ivanjice. Dali su sva 4 gola, dok su igrači IMT-a promašili 2.

U nastavak takmičenja se plasirao i Radnički iz Niša pobedom 3:0 nad Metalcem, kao i Napredak minimalnim trijumfom protiv Slobode.