PSV's Ismael Saibari celebrates with his teammate Sergino Dest after scoring his side's first goal during the Champions League Group B soccer match between Sevilla and PSV at the Ramon Sanchez-Pizjuan stadium in Seville, Spain, Wednesday, Nov.29, 2023. (AP Photo/Jose Breton)
Saibari i Seržinjo Dest slave gol, Foto: Beta/AP Photo/Jose Breton

PSV oteo Fejenordu titulu usred Roterdama?! Preko sat vremena ničega, pa za 3 minuta rešen derbi

Veliki derbi holandskog fudbala možda je i rešio pitanje novog šampiona, iako još nije ni pola mečeva odigrano. PSV je pobedio Fejenord u Roterdamu 2:1 i tako otišao na velikih 10 bodova prednosti posle 14 odigranih kola.

Ekipa iz Ajndhovena je i u drugom velikom okršaju holandskog fudbala pokazala neverovatnu dominaciju ove sezone. Bez izjednog kiksa i sa svih 14 pobeda juriša ka šampionskom peharu.

Da stvar bude još slađa za njih, to su možda učinili na gostovanju braniocu titule.

Takoreći do tog 65. minuta nije viđeno mnogo uzbuđenja i ništa se nije dešavalo. A onda prva lopta u mreži Fejenorda. Tamo ju je ubacio Ismael Saibari koji se sjajno ubacio iza leđa odbrane. (Gol pogledajte OVDE)

Samo tri minuta kasnije pisalo je 0:2 na semaforu. Boskalji je bio najviši posle kornera. (Gol pogledajte OVDE)

Nadu domaćinu da možda može do izjednačenja u 81. minutu je dao Himenez koji je toliko snažno šutirao da golman nije mogao da skrene loptu, iako je zakačio. (Gol pogledajte OVDE)

I moglo je da dođe do izjednačenja, ali je u 95. minutu Vifer šutirao preko gola i promašio priliku za izjednačenje.