West Ham's Mohammed Kudus, right, and Liverpool's Curtis Jones battle for the ball during the English League Cup quarterfinal soccer match between Liverpool and West Ham United at the Anfield stadium in Liverpool, England, Wednesday, Dec. 20, 2023. (AP Photo/Jon Super)
Kertis Džons (Foto: Beta/AP Photo/Jon Super)

Puče “petarda” na Enfildu: Liverpul pregazio Vest Hem za polufinale Liga kupa

Fudbaleri Liverpula poslednji su polufinalisti Liga kupa Engleske nakon što su demolirali Vest Hem sa 5:1 na prepunom “Enfildu”.

Jirgen Klop je uspeo da odmori najvažnije prvotimce i obezbedi prolaz u završnicu takmičenja u kome će sigurno biti jedan od favorita za plasman na Vembli, prema partiji koju je pružio njegov tim.

Liverpul je dominirao tokom svih 90 minuta, a Vest Hem kao da je razmišljao o suboti i meču Premijer lige sa Mančester junajtedom koji ga očekuje.

Na golu je umesto iskusnog Poljaka Fabijanskog stajao Alfons Areola koji je čak pet puta vadio loptu iz mreže.

Vođstvo Liveprulu doneo je Mađar Soboslaji lepim udarcem u 28. minutu. Ostala čeiri pogotka domaćini su postigli u nastavku utakmice.

Kertis Džons je u 56. povisio na 2:0, na pas Darvna Nunjeza, a tačku na meč stavio je Kodi Gakpo u 71 minutu. Asistirao mu je Ibrahima Konate.

Utešni pogodak za goste dao je Džerod Bouven u 77. minutu, a ovim golom obeležio je 27. rođendan.

Do kraja meča u strelce su se upisali i Salah u 82. i još jednom Džons u 84. za konačnih i zasluženih 5:1.

Pored Liverpula, plasman u polufinale Liga kupa Engleske obezbedili su i Čelsi, Midlzbro i Fulam, a parovi će biti izvučeni tokom večeri.