Milan slavlje; Foto: Beta/AP/Antonio Calanni

Puče petarda na “San Siru”: Milan demostrirao silu jednom od davljenika Serije A

Milan je ovo lepo subotnje veče u Seriji A iskoristio priliku da, iako je matematički obezbedio mesto u Ligi šampiona, pred svojim navijačima demonstrira silu. Mišiće “roso-nera” video je na delu Kaljari, koji je na “San Siru” deklasiran rezultatom 5:1 (1:0).

Iako polovina ovog tima Milana neće biti na okupu sledeće sezone, uključujući i trenera Stefana Piolija, hemija definitivno postoji. I ona se mogla videti ove večeri u najubedljivijoj pobedi u sezoni na izmaku.

Goleadu je započeo Ismael Benaser u 36. minutu kada je, napokon, načeo goste sa Sardinije. Prednost je duplirao Kristijan Pulišić u 59. minutu, da bi samo četiri minuta kasnije nadu Kaljariju dao Nahitan Nandez. Ali, uzaludnu.

Milan je tek tada “pojačao” i do kraja smestio još tri lopte u mrežu rivala. Najpre je Tijani Rejnders u 74. minutu doneo 3:1, potom je Rafael Leao u 83. povisio na 4:1, da bi konačan rezultat postavio Pulišić svojim drugim pogotkom.

Kaljari će se do kraja grčevito boriti za opstanak, jer ima 33 osvojena boda, tri više od prvog ispod crte, a to je Udineze, koji ima i utakmicu manje. Milan će, dakle, sezonu sasvim izvesno završiti na drugoj poziciji, tik iza najvećeg rivala i ovog šampiona Italije, Intera.