TSC olimpijakos

Putuj Evropo, nemoj čekati na nas: TSC primio pet komada za oproštaj od ozbiljnog fudbala

I TSC je završio neslavno svoju debitantsku sezonu u grupnoj fazi Lige Evrope ubedljivim porazom od Olimpijakosa u Atini od 5:2 u poslednjem kolu grupe A.

Nije kao Čukarički ekipa iz Bačke Topole završila sa krompirma na tabeli takmičenje, jer ima bod osvojen baš protiv grčkog velikana u prvom meču u Srbiji, ali nema puno razloga za ponos zbog onoga što su naši klubovi prikazali ove sezone.

Svaka teorija da bi tim Žarka Lazetića mogao da pobedi u Pireju i izbori proleće u Evropi kroz Ligu konferencija umrla je posle prvih 45 minuta kada je golovima El Kabija u 21. i Podensea u 40. i 42. Olimpijakos stigao do velikih 3:0.

Nesrećni autogol golmana Veljka Ilića početkom drugog dela za 4:0 samo je pogoršao utisak, ali je TSC po ko zna koji put ove sezone odigrao onih svojih 15 minuta kada je uspevao da postigne neki gol i uteši se.

Đakovac je u 48. minutu smanjio na 1:4, ali je crveni karton za Kuveljića u 60. dodatno pokvario šanse za ekipu Žarka Lazetića. Iako je Ćirković u 61. smanjio na 4:2 snage za neku neizvesnu borbu u redovima gostiju nije bilo.

El Arabi je u 68. minutu pogodio za konačnih 5:2 i treće mesto grčkog velikana na čijoj je klupi večeras debitovao novi trener Karlos Karavljal.

U drugom meču ove grupe Vest Hem je pobedio Frajburg sa 2:0 i zauzeo prvo mesto u grupi A. Golove za Čekićare dali su Kudus u 14. i Alvarez u 42. minutu.