Navijači Rada, Junajted Forsi; Foto: MN Press

Rad jedva “skrpio” tim, najstariji igrač imao 20 godina, pa primio osam golova na Banjici

Teška vremena na Banjici za nekada veliki Fudbalski klub Rad, ali se očigledno na stadionu “Kralj Petar I Karađorđević” ne predaju. Nakon što u prvom kolu popularni “građevinari” nisu mogli ni da se skupe za meč protiv Zuca, u drugom kolu Beogradske zone su u tome uspeli.

Na Banjici je gostovala ekipa Komgrapa i do nogu potukla domaćina, slavivši trijumf rezultatom 8:0. Ali, kakav tim je imao Rad?

Koji dan pred meč na klupu je seo povratnik Bogdan Korak i on je imao na raspolaganju samo 14 igrača. Od toga su u startnih 11 bila dvojica 16-godišnjaka, a najstariji fudbaler imao je svega 20 godina.

Stoga ne čudi što je Komgrap ovako lako nadigrao “klince” ubedljivim rezultatom. Već do 18. minuta rezultat je bio 4:0, do poluvremena je pala “šestica”, a u nastavku su gosti sa Makiša “povukli ručnu” i došli “samo” do osam datih golova.

Naravno, katastrofalan poraz se piše, ali je svakako dobra vest što je Rad uopšte uspeo da se skupi i izađe na teren. U trećem kolu rival bi trebalo da bude PKB u Padinskoj Skeli.