Predrag Rajković Srbija Litvanija
Predrag Rajković (Foto: MN Press)

Rajković bolji od Dmitrovića i Gudelja, Majorka preskočila Sevilju na dnu Primere

Fudbaleri Majorke su ostvarili tek drugu pobedu ove sezone u španskoj Primeri. Oni su u 16. kolu na svom stadionu savladali Sevilju sa 1:0.

Jedini gol postigao je kanadski napadač Kajl Larin u 11. minutu posle asistencije Samua Koste.

Adrian Pedrosa je u 63. minutu zatresao mrežu srpskog golmana Predraga Rajkovića, ali je gol poništen zbog igranja rukom En Nezirija. Tako je Sevilja ostala bez izjednačenja.

Meč je bio interesantan srpskim ljubiteljima fudbala jer je na golu domaćina bio Predrag Rajković, dok je mrežu Sevilje branio Marko Dmitrović. Za goste je celu utakmicu odigrao i Nemanja Gudelj.

Pre ovog meča kojim je zatvoren subotnji program, sastali su se Viljareal i Real Sosijedad, a gosti su slavili ubedljivo sa 3:0.

Sva tri pogotka pala su u finišu prvog poluvremena, a strelci za tim iz San Sebastijana bili su Merino u 38. Zubimendi u 41 i Japanac Kubo u 45. minutu.