Barcelona's Ilkay Gundogan kicks the ball during a Spanish La Liga soccer match between Barcelona and Mallorca at the Olimpic Lluis Companys stadium in Barcelona, Spain, Friday, March 8, 2024. (AP Photo/Joan Monfort)
Rajković odbranio penal Gundoganu, Foto: Beta/AP Photo/Joan Monfort

Rajković odbranio penal Gundoganu, a hrvatski trećeligaš zaradio 1,5 miliona evra

Da će selektor Srbije Dragan Stojković biti na slatkim mukama kada je u pitanju prvi čuvar mreže “Orlova” na predstojećem Evropskom prvenstvu, potvrdio je večeras i Predrag Rajković. Golman Majorke je odbranio penal Ilkaju Gundoganu u porazu od Barselone 1:0 i uz to bio najbolji igrač meča.

Rajković je u 24. minutu pročitao nameru iskusnog Ilkaja Gundogana sa “bele tačke”. Nemac je posle prekršaja nad Rafinjom preuzeo odgovornost i stavio loptu na belu tačku, a udarac je uputio u svoju desnu stranu na šta je Rajković bio spreman.

Odbranu pogledajte OVDE.

I zaista je briljirao sve vreme, ali jednostavno njegova odbrana u kojoj je bio Matija Nastasić nije mogla da smanji i spreči ogroman broj šansi koje su stvorili domaćini. Na kraju je jedna lopta ipak završila iza njegovih leđa.

Najveći biser katalonskog kluba trenutno, Lamim Jamal (17), postigao je prelep pogodak u 73. minutu pogodivši samo rašlje. Nemoćan je bio rođeni Negotinac.

Ali, on najmanje ima razloga da žali, dobio je ocenu 8,3 (najveću od svih na terenu). Imao je ukupno 6 odbrana, od čega 4 posle šuteva iz šesnaesterca.

Hrvatski trećeligaš dobio 1,5 miliona evra od ovog meča

Ovaj meč su sa pažnjom pratili i u Kustošiji, u Hrvatskoj. U pitanju je trećeligaš koji je prodao prošlog leta Barseloni momka po imenu Mikajil Faje. I to po ceni od 5 miliona evra, ali u ugovor su uključeni brojni bonusi.

Prvi je da će im biti plaćeno još milion i po evra kada se Faje prvi put bude našao u protokolu za zvanični meč Barselone. I to se dogodilo upravo ove večeri. Ćavi ga je stavio na klupu za rezerve. Uprkos tome što nije ušao u igru, to je bilo dovoljno da se aktivira klauzula i Kustošija će zaraditi još 1,5 miliona evra.

Osim toga, moći će da dobiju i 20% od narednog transfera, takođe će na svakih 7 utakmica u kojima bude odigrao najmanje 45 minuta za prvi tim dobiti milion evra. Na taj način bi ukupna vrednost tog transfera mogla da naraste na 20 miliona evra. Nimalo loše za jednog trećeligaša iz Hrvatske.