Mallorca's goalkeeper Predrag Rajkovic celebrates after his teammate Abdon scored his side's second goal during a Spanish La Liga soccer match between Mallorca and Barcelona at the Son Moix stadium in Palma de Mallorca, Spain, Tuesday, Sept. 26, 2023. (AP Photo/Francisco Ubilla)
Predrag Rajković na meču protiv Barselone, Foto: Beta/AP Photo/Francisco Ubilla

Rajković primio 5 za vikend, a sad odbranama izludeo napadače Barselone: Moćni Katalonci zaustavljeni na Balearima

Zaustavljena je moćna Barselona. Majorka je uspela na Balerima da ostane neporažena protiv šampiona Španije 2:2.

Posle pet uzastopnih pobeda u La Ligi, Katalonci su odigrali remi, iako su dva puta gubili. Na ovom meču se ipak nije dogodio čudesni preokret kakav su napravili u subotu protiv Selte.

Domaćin je 2 puta vodio, ali su gosti iz Katalonije uspeli oba puta da izjednače. Murići je doveo Majorku u vođstvo u 8. minutu sjajnim golom. Ipak, u 41. je Rafinja uspeo da poravna.

Ali kada se pomislilo da će se sa rezultatom 1:1 otići na odmor, još jedna lopta je završila u Ter Štegenovoj mreži. Strelac je bio Prats u trećem minutu sudijske nadoknade.

Branio se domaćin svim silama u drugih 45 minuta, gosti su napadali i napadali. Posle gledanja VAR snimka im je i poništen jedanaesterac opravdano. Ali do izjednačenja su nekako došli golom Fermina Lopeza, još jednog talenta iz svoje škole.

Srpski reprezentativac Predrag Rajković je branio čitavu utakmicu. Svakako i njemu i celom timu će značiti mnogo ovaj meč posle onog debakla sa pet primljenih golova prošlog vikenda.