PSV Arsenal

Ramos dva puta izvodio penal, pa šutnuo golmana i postao tragičar: Gudelj i Dmitrović ispali iz Evrope

Završene su prve dve utakmice poslednjeg kola Lige šampiona, a pošto su u grupi B i pre šestog kola bili poznati timovi koji će proći u osminufinala jedina nedoumica bila je u borbi za treće mesto i Ligu Evrope.

Ekipe koje su prošle u drugi krug su PSV i Arsenal odigrale su 1:1, dok je druga utakmica odigrana između Lansa i Sevilje – 2:1, a u njoj smo dobili i putnika za Ligu Evrope.

Tako da je poredak jasan i nepromenjen, Arsenal je prvi sa 13 bodova, PSV ima 10, Lans 8, a Sevilja samo 2. Pre ovog kola španskoj ekipi bila je potrebna pobeda kako bi završili na mestu ispred Lensa. Međutim povredama osakaćena Sevilja nije uspela da upiše prva tri boda u Ligi šampiona ove sezone, te će neslavno završiti evropski put.

PSV i Arsenal odigrali su nerešeno 1:1, “Tobdžije su u Holandiju došle sa izmenjenim sastavom. Prvi gol na utakmici delo je Edija Nketije u 42. minutu. PSV je napadao, i zasluženo došao do izjednačenja početkom drugog dela igre u 50. minutu preko Vertesena. Tako su prve dve ekipe podelile bodove u rezultatski nebitnoj utakmici. Možemo reći da su svi srećni i zadovoljni napustili travnjak.

Sevilja završila evropsku odiseju remijem u Francuskoj

Druga i rezultatski mnogo bitnija utakmica odigrana je u Francuskoj, a za Ligu Evrope borili su se Lans i Sevilja. Prvo poluvreme će biti brzo zaboravljeno, dok je drugo bilo mnogo dinamičnije, a u njemu su i viđena sva tri gola. Prvi gol postigao je sa bele tačke igrač Lansa Frankovski u 63. minutu posle faula nad Medinom.

Posle gola domaćih Sevilja je sve karte otvorila, te krenula svim silama u napad. Rezultat je došao u 79. minutu kada je Serhio Ramos posle ponovljeng penala zatresao mrežu golmana Sambe. Prvi penal golman gostiju je odbranio, međutim nije stajao obema nogama na gol liniji te je usledio i drugi pokušaj. Ramos je atraktivno popularnom “panjenkom” zatresao mrežu, a dok se radovao uspeo je i da povredi Sambu. Ramos je šutnuo golmana u ruku nakon čega je dobi žuti karton. Imao je Ramos nekoliko minuta pre kraja meča i odličnu šansu za prolaz, ali šut glavom nije bio precizan.

Na kraju pobedonosni gol samo nekoliko sekundi pre isteka sudijske nadoknade postigao je napadač Lansa Fulđini. Lans je obezbedio šesnaestinu finala Lige Evrope, dok će se Sevilja okrenuti obavezama u domaćem prvenstvu. Važno je reći da su srpski internacionalci Marko Dmitrović i Nemanja Gudelj proveli svih 90 minuta u igri za špansku ekipu.

Ovaj gol bio je Ramosu 17. u Ligi šampiona čime je prestigao Pikea (16) na tabeli najboljih strelaca među defanzivcima u istoriji najbolje lige u Evropi. Roberto Karlos je na trćem mestu sa 15 pogodaka.