Real Madrid's Jude Bellingham celebrates after scoring his side's opening goal during Spanish La Liga soccer match between Real Madrid and Osasuna at the Santiago Bernabéu stadium in Madrid, Spain, Saturday, Oct. 7, 2023. (AP Photo/Jose Breton)
Džud Belingem; Foto: Beta/AP Photo/Jose Breton

Real dodao gas i ostavio Kadiz u prašini – šampanjac je spreman za otvaranje

Fudbaleri Real Madrida pobedili su na svom terenu Kadiz sa 3:0, u meču 34. kola španske Primere. Na taj način došli su na korak od toga da matematički obezbede novu titulu šampiona Španije. To bi moglo da se desi već ove večeri, ukoliko Barselona ne savlada Đironu u gostima.

Real se mučio u prvom poluvremenu i nije uspevao da načne goste. Međutim, već od starta nastavka je bilo jasno da Kadiz nema nikakvu šansu na “Santjago Bernabeu”.

U 51. minutu je rivala načeo Brahim Dijaz, da bi Džud Belingem u 68. duplirao prednost. Tu je već bio kraj, a tačku je stavio Hoselu u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena.

Real Madrid je, naravno, prvi sa 87 bodova, 14 više i utakmicom više od drugoplasirane Barselone. Kadiz je na 18. mestu sa 26 poena.