Real Napoliju bomba

Real je ponovo u modu vraćanja iz mrtvih! Bomba za oreol nepobedivosti protiv Napolija

Nikada klub iz Napulja nije pobedio Real, pa nije ni večeras. Sve zasluge za pobedu idu na račun Valverda čija je u 78. minutu bomba bila takva da je Meretova leđa nisu izdržala odbitak. Konačnih, “kraljevski klub” protiv Napolija – 3:2 (2:1)

Očekivano, Viktor Osimen vratio se u početnih 11 Napolija, nakon što je pre nekoliko dana startovao na klupi protiv Lećea. Od prvog minuta izašao je i Mateo Politano. Brazilci Vinsijus Žunior i Rodrigo našli su se u startnih Real Madrid. Eduardo Kamavinga ponovo je delovao na poziciji levog beka. Starter je i kapiten Načo Fernandes, koji je pre nekoliko dana dobio crveni karton u La Ligi zbog kojeg će pauzirati tri meča u prvenstvu.

POČELO JE OTVORENIH ŠAKA

Dva tima su krenula ofanzivno i brzo su razmenila po jedan udarac. I dok je šut Politana odbranio Kepa, šansa gostiju bila je mnogo ozbiljnija. U 6. Rodrigo se našao licem protiv Aleksa Mereta, ali ni on nije uspeo da postigne gol.

Napoli je uspeo da povede u 19. kada su, posle centaršuta iz kornera, odlično odradila dva centralna beka tima. Natan je uspeo da ubaci nakon greške Kepe na izlasku, lopta je pogodila stativu i vratila se na teren gde je Estigor nadvisio sve i povisio rezultat od 1:0. Ko igra FIFA simulaciju fudbala, zna da je ovaj Norvežanin suvo zlato.

Ipak, Real je brzo izjednačio, a ovoga puta grešku je napravio vodeći igrač Italijana – njihov kapiten Di Lorenco. Njegov pas u 26. presekao je Belingem, koji je odmah dodao do Vinija Žuniora i Brazilac je hladnokrvno prevario Mereta udarcem po dijagonali – 1:1.

Da na odmor odu sa vođstvom pobrinuo se Džud Belingem. On je realizovao šansu u 34. minutu, kada je lako prevario nekoliko igrača Napolija i snažnim udarcem doneo preokret. Nije ostavio šansu italijanskom golmanu. Osimmen se prvi put “javio” tek u 38. kada je presekao centaršut sa desne strane, ali se Kepa ovoga puta revanširao za neubedljivu intervenciju na golu Napolija.

Nije se dao Napoli slomiti tako lako. Prvak Italije u drugom poluvremenu stiže do izjednačenja. Načo je igrao rukom u kaznenom, Turpan je konsultovao VAR, i pokazao na 11 metara. Siguran sa penala bio je Pjotr Zjelinski.

VALVERDE I BOMBA ZA REAL U MREŽU NAPOLIJA

Delovalo je da će Napolitanci stići do boda. Da se na lažemo, ceo fudbalski svet van navijača Reala, priželjkivao je to… A onda – KATASTROFA! Posle kornera koji je izveo Luka Modrić. Odbrana Napolija je izgubila, ali samo da bi ona postala bomba koju je za Real aktivirao Valverde. Meret je stigao tek toliko da je zakači leđima, da se upiše kao autogol! Ne baš pravedno, jer je bomba bila remek delo Valverdea za Real u mreži Napolija.

Kraljevski klub nas je neodoljivo podsetio na sezonu 2021/2022. kada je do titule stigao tako što se vraćao u mečeve gde je delovao otpisan. Ko zna, možda i ova bude takva sezona.

OVDE pogledajte kvote za mečeve 2. kola Lige šampiona koji su na programu u sredu.