Hoselu Real Madrid

Real Madrid kao Partizan – iz dvojke u keca protiv imenjaka iz Baskije

Možda se ne može povući puno sličnosti između fudbalskih klubova Partizana i Real Madrida, ali ih vezuju veliki preokreti ove sezone. I jedni i drugi su ove večeri još jednom preokrenuli iz dvojke u keca, a “kraljevski klub” je to učinio protiv imenjaka iz Sosijedada rezultatom 2:1 (0:1).

Poveo je Real Sosijedad golom Andera Barenečee u petom minutu. Nešto kasnije je poništen gol Ojarzabalu zbog ofsajda, da bi Hoselu pogodio prečku za domaći tim.

Međutim, nastavak meča je doneo preokret i pobedu Madriđanima. Najpre je mrežu pogodio Federiko Valverde u 46. minutu, da bi tri boda “kraljevima” doneo Hoselu u 60. minutu.

Real Madrid je ostao na prvom mestu sa svih pet pobeda, a Real Sosijedad je na 11. poziciji sa jednom pobedom, tri remija i jednim porazom.

U narednom kolu, Real Madrid će gostovati Atletiko Madridu u čuvenom “Madrilenju”, dok će Baski dočekati Hetafe.